Tajný recept proti jarnej únave

Chýba vám s pribúdajúcimi jarnými dňami energia? Žeby sa o slovo hlásila jarná únava, ktorú by ste radi prekonali? Skúšate rôzne detoxikačné kúry, bylinné odvary, zmenu stravy? Čo všetko môže pomôcť ?

 jarnej únave

Príroda sa prebúdza, no nám sa chce spať!
Možno je tak trochu paradoxné, že  práve v čase, keď sa príroda začína prebúdzať k novému životu a vonku všetko začína pučať a kvitnúť, ľudia, ktorí sú tiež neoddeliteľnou súčasťou prírody, sa cítia unavení a bez energie. Prečo je to tak? Určite aj preto, že v dôsledku zimných mesiacov sme mali menej slnka, menej pohybu na čerstvom vzduchu a znížený príjem vitamínov a minerálov. Významný vplyv má aj menej pestrá strava a hormón melatonín, ktorý sa práve v tme a zimných mesiacoch vytváral vo zvýšenej miere. Práve zvýšená hladina tohto hormónu spôsobuje, že sa necítime vo forme, sme ospalí, vyčerpaní a nedokážeme sa sústrediť tak dobre, ako by sme potrebovali. S tým, samozrejme, súvisí aj nedostatok energie a chute púšťať sa do niečoho nového. Odhaduje sa, že tento problem, ktorý poznáme pod názvom jarná únava, postihuje každoročne až tri štvrtiny populácie.

Čo nám chýba?
Typické príznaky jarnej únavy môže zosilniť akýkoľvek nedostatok vitamínov a minerálov. Preto je dôležité zabezpečiť prísun nevyhnutných antioxidantov – vitamínu C A E, karotenoidov, zinku a selénu.

Čo by sme mali mať na tanieri?
Určite by sme si mali dopriať dostatok čerstvej zeleniny a ovocia, ktoré nás nielen posilnia, ale majú aj prirodzený čistiaci a zásaditý efekt. Súčasne dodáme svojmu organizmu potrebné živiny a energiu z prírodných zdrojov. Na našom jedálnom lístku by často mala byť najmä cvikla, ktorá povzbudzuje činnosť pečene  a čriev a urýchľuje vylučovanie toxínov a odpadových látok z tela von. Odporúča sa aj šťava z cvikly – chutnejšia je v kombinácii s mrkvovou alebo jabĺčkovou šťavou. Môžeme ju piť aj čistú, alebo zriedenú vodou v pomere 1 : 1.

Zázračné probiotiká
Zdravú črevnú flóru si najlepšie udržíme a dobre sa budeme cítiť, ak budeme denne konzumovať prírodné užitočné baktérie – probiotiká.  Nachádzajú sa vo všetkých nepasterizovaných kyslých mliečnych výrobkoch  – zákvase, kefíre, acidofilnom mlieku, probiotických jogurtoch, bryndzi, či kyslej kapuste. Probiotiká normalizujú črevnú flóru, pôsobia preventívne proti infekciám čreva a ich podávanie má ochranný účinok  aj proti alergiám rôzneho druhu. Okrem toho, ľudské telo môže vďaka probiotikám lepšie využiť vitamíny, vápnik alebo laktózu.  Probiotiká ďalej zlepšujú prekrvenie a peristaltiku, pozitívne ovplyvňujú našu imunitu a produkciu vitamínu K a B12.
Aby sme sa teda aj v predjarnom a jarnom období dobre cítili vo svojej koži, aby sme neboli náchylní na ochorenia, aby nám dobre trávilo a organizmus optimálne dokázal využiť to, čo mu v potrave dodávame, nemali by sme zabúdať na probiotiká. Ak však nepatríme k veľkým fanúšikom mliečnych výrobkov, bryndze, či kapusty  a ich pravidelné zaraďovanie do nášho jedálneho lístka by nám robilo problémy, mali by sme si dožičiť kvalitné probiotiká, či už vo forme kapsúl, tabliet, či prášku.

Tip pre zdravie:

 jarnej únave
Biomilk Vital
 jarnej únave
Biomilk Hepanorm
 jarnej únave
Biomilk Hepanorm Forte

Bulharská spoločnosť Daflorn ponúka šikorý sortiment prírodných rastlinných probiotík s obsahom najstaršej probiotickej baktérie na svete L. Bulgaricus. Podľa prijatého dokumentu Kongresu USA a EK má z probiotických baktérií najväčší význam pre ľudstvo. Dokáže harmonizovať trávenie a zbavovať organizmus nežiaducich látok, zlepšovať imunitu a obmedzovať vplyv nepriaznivého životného prostredia, alebo nevhodnej stravy.

 

Začiatok jari je ten správny čas, keď je dobré pomôcť telu s činnosťou žlčníka a pečene. Pečeň má veľa funkcií, tvorí tiež hormóny, preto v čase hormonálnych zmien – puberta, menštruácia, tehotenstvo, prechod,  my ženy oceníme jej správnu kondičku. 

Odporúčame kombináciu probiotického prášku Biomilk Hepanorm, alebo menej kalorického prášku Biomilk Vital s kapsulami Biomilk Hepanorm Forte.

Probiotiká v prášku normalizujú črevnú mikroflóru, upravujú peristaltiku, bránia hnilobným procesom napr. pri liečbe antibiotikami. Znižujú zlý a zvyšujú dobrý cholesterol.  Kapsuly sú obsahatené o Pestrec mariánsky. Kombinácia prášku a kapsúl je vhodná  pri ochoreniach toxického, vírusového a bakteriálneho pôvodu, pri hepatitíde A,B,C.  Reguluje hladinu krvného cukru, detoxikuje organizmus po požití alkoholu, alebo omamných látok.

Daflorn probiotiká sú klinicky testované na viacerých interných klinikách vo svete.

Mladí pacienti s mononukleózou s touto kombináciou Daflorn probiotík mali už po mesiaci pečeňové testy v norme. Takéto zlepšenie sa očakáva až po polroku dodržiavania prísnej pečeňovej diéty. Vyššie dávky kapsúl sa osvedčili aj pri častých herpesoch, alebo na znormalizovanie silného krvácania. Prekvapivé? Meridián pečene ide cez rozmnožovaciu sústavu.

Zlepšenie činnosti trávenia vďaka užívaniu bulharských probiotík sa odrazí na fungovaní celého organizmu. Každá bunka v našom tele určite ocení komplexnú starostlivosť. Spokojné bruško nám dá enrgiu a vyčarí úsmev na tvári!

Čo by sme mali obmedzovať?
Ak nám s príchodom jari chýba energia, nemali by sme to preháňať s konzumáciou mäsa a tukov živočíšneho pôvodu, ale ani s cukrom a sladkosťami – takto by sa prejavy jarnej únavy mohli ešte zhoršiť.

Čo by sme mali piť?
Ak chceme byť svieži a plní energie, mali by sme dbať na dostatočný prísun tekutín – najlepšie 2 – 3 litre denne. Nezastupiteľnú úlohu má čistá voda, ale aj pitie bylinných čajov – vhodný je napríklad šípkový, ktorý obsahuje množstvo vitamínu C a žihľavový čaj, ktorý prospieva celkovej očiste organizmu a podporuje tvorbu krvi.

Čo nám ešte môže pomôcť?
Ak to počasie umožňuje, doprajme si prechádzky, pobyt na čerstvom vzduchu a na slniečku, aby sme načerpali potrebnú silu a energiu. Takto jarnú únavu určite zdoláme.:-)

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach