Zdravá maškrta do kabelky pre krásu a pocit pohody

Muesli Woman line – čisto ženská záležitosť!

Predvianočný čas je síce nádherný a neopakovateľný, ale pre nás, ženy, aj mimoriadne náročný. Tak veľa vecí chceme a musíme stihnúť, aby všetci boli spokojní, že nám často vôbec neostáva čas na seba! A pritom, všetky chceme byť krásne, zdravé a plné energie. Ako toto všetko zvládnuť a pritom ešte aj žiariť krásou, pohodou a cítiť sa skvele vo vlastnom tele?

Zdravá maškrta

Malá tyčinka s veľkým účinkom

Napriek tomu, že väčšina z nás veľmi dobre vie, ako by mala vyzerať naša životospráva a na čo by sme nemali zabúdať, pri plnení neskutočného množstva každodenných povinností zrejme iba máloktorá z nás myslí na to, či naša strava obsahuje dostatok železa, vlákniny, bielkovín, kyseliny listovej, či vitamínov. Navyše, rôzne obdobia života ženy môžu mať v tomto ohľade úplne špecifické potreby.

Bez kyseliny listovej a vitamínu D sa nezaobídeme!

Mnoho žien si ani neuvedomuje, aká dôležitá je kyselina listová. Spomaľuje príznaky starnutia, je účinnou prevenciou osteoporózy, pomáha obnove buniek,  podporuje metabolizmus proteínov a nukleových kyselín, ako aj produkciu červených krviniek. Dostatočný príjem kyseliny listovej by mali mať na zreteli aj budúce mamičky, ktoré by mali užívať kyselinu listovú preto, aby zabránili potratu a defektom neurálnej trubice.

Vitamín D a zdravie ženy

Úloha vitamínu D pre zdravie ženy je možno oveľa významnejšia akoby sme si mysleli. Napríklad aj preto, že reguluje hladinu vápnika a fosforu v tele. Má tiež dôležitú úlohu pri udržiavaní správnej kostnej štruktúry, podporuje plodnosť, pôsobí preventívne  proti rakovine prsníka, podporuje imunitný systém a zabraňuje syndrómu polycystických vaječníkov.

Zdravie do kabelky

Našťastie, potrebné živiny si počas celého roka, a teda aj v hektickom predvianočnom čase môžeme dopriať v podobe praktickej muesli tyčinky, ktorá je chutným a zdravým variantom toho, čo naše telo potrebuje a čo mu, popri bežnej strave, ktorú konzumujeme, dodá potrebnú energiu a živiny. Výhodou je, že takúto tyčinku môžeme mať kedykoľvek poruke, pretože sa nám hravo zmestí aj do kabelky. Ani v rušnom predvianočnom období teda nehrozí, že ak by sme sa nestihli najesť, v návale hladu by sme narýchlo a najmä nekontrolovane pojedli všeličo nezdravé.

Náš tip:

Muesli Woman line

Chutné muesli tyčinky od Tekmar, ktoré sa zmestia do každej kabelky, sú skvelým zdrojom železa, kyseliny listovej aj vitamínu D. Okrem toho obsahujú bielkoviny, cennú vlákninu i prírodný cukor.

Obsah železa je v množstve 7 mg na 100 g výrobku, čo predstavuje 50 % odporúčanej dennej dávky. Jedna 30-gramová tyčinka teda obsahuje 2,1 mg železa.

Obsah kyseliny listovej je v množstve 100 μg na 100 g výrobku, čo je 50 % odporúčanej dennej dávky. V jednej tyčinke je 30 μg kyseliny listovej.

Muesli tyčinky si možno vybrať v troch výborných chutiach: marhuľovej, orieškovej a brusnicovo – malinovej. Vyberie si teda každý, ale prezradíme vám, že výborné sú všetky tri a rozhodne sa ich oplatí vyskúšať.

Poradíme vám: Vyskúšajte všetky tri a zoberte si ich so sebou aj na zimné prechádzky, či lyžovačky, kde vám budú príjemnou a sladkou odmenou, keď sa vám zažiada niečo dobré a sladké. A určite nimi potešíte aj svoje kamarátky!

www.tekmar.sk
eshop: www.tekmarshop.eu