Účinná podpora škôlkara a školáka

Malý škôlkar a školák prichádza v septembri do nového kolektívu. Okrem istej nervozity z neznámeho a záťaže, ktorá súvisí s novým prostredím, sa jeho organizmus musí vyrovnávať aj s novými mikróbmi, bacilmi, vírusmi, ktoré číhajú na dieťa v novom kolektíve. Osvedčenou pomocou na obavy tohto typu je podpora obranyschopnosti organizmu dieťaťa pred očakávanou psychickou i fyzickou záťažou. 

podpora škôlkara a školáka

Otužovanie a imunita

Dobrá obranyschopnosť detského organizmu vyžaduje od rodičov aktívnu starostlivosť. Obranný systém dieťaťa posilňujeme najmä zdravým životným štýlom, dostatkom pohybu a spánku i vyváženou stravou bohatou na zeleninu a ovocie. Napriek tomu v záťažových situáciách sa organizmus nedokáže úspešne brániť a dovoľuje baktériám, mikróbom a vírusom vo svojom okolí, aby vnikli do organizmu, a dieťa musí potom ostať doma.

Dobrá imunita dieťa chráni pred mikróbmi, bacilmi, vírusmi a teda aj pred infekčnými chorobami. Aktívna ochrana je zvlášť dôležitá v kritických obdobiach, keď očakávame väčšiu fyzickú a psychickú záťaž. Záťažou často krát je aj zvykanie si na školský režim u prváčikov, alebo prvé dni a týždne v materskej škôlke. Potom aj neveľký útok bacilov či mikróbov môže dieťa vylúčiť z kolektívu.

Zdravotným nepríjemnostiam môžeme predchádzať, ak deťom začneme včas preventívne posilňovať imunitu napríklad aj výživovým doplnkom s vysokočistým beta glucanom.

Ako pomáha vysokočistý beta glucan

Beta glucan patrí dnes k najviac skúmaným prírodným látkam na podporu činnosti imunitného systému. Výskumami sa dokázalo, že vysokočistý, mikronizovaný beta glucan moduluje imunitný systém tak, že povzbudí málo aktívne imunitné bunky tak, aby mali väčšiu chuť bojovať s nepriateľmi nášho organizmu – mikróbmi, bacilmi, vírusmi.

Beta glucan sa síce bežne vyskytuje v strave, ale obvykle je zmiešaný s ďalšími látkami, vďaka ktorým ho imunitné bunky ťažšie rozpoznávajú a jeho účinky sú preto obmedzené. Beta glucan, ktorý sa získava z hlivy ustricovej, je očistený od takých prímesí a imunitným bunkám tak uľahčí jeho rozpoznanie receptormi. Aby bol účinok beta glucanu optimálny, je dôležité, aby mal vysokú čistotu – nad 90 %. Výhodou vysokočistého beta glucanu je prakticky nulová toxicita, nijaké vedľajšie účinky, kontraindikácie, nezistila sa ani možnosť závislosti či predávkovania. Nevyužitá časť beta glucanu sa prirodzeným spôsobom z tela vylúči. Taký beta glucan môžeme užívať tiež počas liečby klasickými antibiotikami. Odporúča sa aj deťom oslabeným po prekonaní ochorenia alebo pri poruche imunity.

Každodenná podpora

podpora škôlkara a školáka

Výživové doplnky s vysokočistým beta glucanom si už našli cestu k svojim klientom. Ak menšie deti majú problém užívať tabletky, majú k dispozícii detský výživový doplnok vo forme cmúľavých tabliet (GluCandy), prípadne sirupu. Počas rizikového obdobia alebo v čase vyššej chorobnosti, pri nástupe do kolektívu, pri zmene prostredia a tiež pri rekonvalescencii je dobré ich užívať denne. Prispievajú k správnemu fungovaniu imunitného systému a tiež k zníženiu vyčerpania a únavy. Dieťa tak lepšie a v zdraví zvláda významnú zmenu vo svojom živote.

AKCIA 1+1 kus za výhodnú cenu iba na www.natures.sk

www.natures.sk