5 tipov na oživenie bytu od profesionálov

Dekorácia, s ktorou dostane byt novú energiu

Dom, respektíve byt, ktorý nemá dekoráciu, ako keby ani nemal dušu. Samozrejme, je umenie vybrať pôsobivé dekorácie a umiestniť ich tak, aby byt pôsobil štýlovo. Myslime na to, že spôsob, akým dekorujeme náš byt, mnohé prezrádza o nás samotných. Neraz viac, ako by sme očakávali.

Tu je pár zaujímavých tipov na dekorácie, s ktorými určite nič nepokazíme:

1. Urobme z postele svätyňu

Nič nie je príjemnejšie, ako keď prídeme unavení z práce a doma nás čaká krásna voňavá spálňa. Urobiť si z nej centrum relaxu nie je problém a je to veľmi dôležité. Investujme do kvalitných matracov, prírodných materiálov, oblečme posteľ do novej sviežej posteľnej bielizne. Veľmi trendové sú ľanové obliečky v zemitých tónoch, ale nič nepokazíme bielou klasikou. Doplníme ju dvoma výraznými malými dekoračnými vankúšmi v záhlaví postele, ktorým priebežne meníme obliečky – tým pádom sa zmení aj štýl našej spálne podľa potreby a chute. 

2. Použime zrkadlá na presvetlenie bytu

Aj ten najtmavší byt vedia spríjemniť a presvetliť strategicky umiestnené zrkadlá. Pripevnime ich na miesta oproti oknám alebo zdrojom umelého svetla, ktoré budú následne odrážať. Je to veľmi šikovné riešenie, ktoré dáva nielen svetlo, ale aj pocit vzdušnosti a priestrannosti. Skvelé do menších bytov.

3. Doprajme si osvetlenie so stmievaním

Ak máme v každej miestnosti aspoň jedno osvetlenie s efektom stmievania, dokážeme vždy a všade vytvoriť želanú atmosféru. Nezabúdajme na to, že správne osvetlenie dokáže výrazne ovplyvniť našu náladu.

4. Použime materiály s rôznymi textúrami

Veľmi efektným spôsobom ako si zútulniť byt je použitie rôznych druhov textúr. Vrstvenie a kombinovanie rôznych materiálov a textúr zvyšuje vizuálny efekt. Materiály s hrubou textúrou vyniknú na dekoračných vankúšoch, ale aj prikrývkach, či koberčekoch. Kožušinovým materiálom zase spríjemníme obľúbené kreslo či pohovku.

5. Nezabudnime na umenie

Každá miestnosť môže mať svoju nosnú tému, ktorú zdôrazníme umeleckým dielom na jednej zo stien. Čím väčší obraz, tým väčší efekt. Ak neholdujeme umeniu, môžeme si jednu zo stien, ktorej chceme dať akcent, namaľovať výraznou farbou. Tá dá charakter celej miestnosti.  

-sz-