Tvorivá tapeta, ktorá vás zbaví stresu

Omaľovánky nie sú len pre deti. Určite poznáte omaľovánky pre dospelých. Sú to často veľmi zložité obrazce, ktoré môžeme vyfarbiť podľa vlastnej fantázie a výsledok je veľmi pôsobivý. Táto činnosť je skvelým spôsobom, ako sa zbaviť stresu a napätia, pomáha tiež bojovať s negatívnou energiou či úzkosťami. Takúto omaľovánku však nemusíme mať v knihe, či na stole. Čo poviete na nápad – mať ju priamo na stene?

https://stock.adobe.com

Tapeta proti stresu

Novinkou v dekorovaní domácnosti, ale zároveň aj v podpore tvorivosti a príjemnej atmosféry sú nástenné tapety, ktoré slúžia ako omaľovánka. Môžeme si vybrať detské motívy a jednoduchšie obrazce do detských izieb, alebo zložité náročné a veľmi pôsobivé omáľovánky pre dospelých, ktoré nám spestria obývačku, či vlastný kút v spálni. Takáto tvorivá tapeta je veľmi zaujímavým doplnkom interiéru.

Ako to funguje tvorivá tapeta?

Samolepiacu tapetu stačí nalepiť na vybrané mieste – pôsobivo vyzerá aj keď použijeme iba jeden – dva pásy tapety, nemusíme vytapetovať celú miestnosť. Potom stačí zvoliť farebnú schému, ktorú použijeme, aby sme vytvorili požadovanú atmosféru v miestnosti, v súlade s ostatnými prvkami. Na vyfarbovanie si môžeme vybrať jemné fixy, voskovky či pastely, podľa hrúbky a kvality tapety. Zvyčajne pri kúpe automaticky dostaneme odporúčanie, čo použiť na vyfarbenie.

Nebojme sa nedostatkov

Do detskej izby sú najvhodnejšie umývateľné tapety, samozrejme vtedy treba na vyfarbovanie použiť špeciálne stierateľné fixy. Jemných nedostatkov a chýba sa rozhodne báť nemusíme, pretože dnes je nedokonalosť považovaná za pozitívum, nie chybu. Zdôrazní, že tapetu nefarbil stroj, ale ľudská ruku, čím hodnota automaticky stúpa. Ak nás alebo deti tapeta už omrzí, jednoducho ju odlepíme. Môžeme si zaobstarať ďalšiu a o zábavu, ale aj odbúranie stresu budeme mať postarané.

Zábava pre celú rodinu

Je skvelé, ak sa na vyfarbovaní podieľa celá rodina, takto budeme mať zvečnené spoločne strávené chvíle. Navyše, každý môže prispieť svojou fantáziou, vkusom, obľúbenou farbou alebo vyfarbiť len isté druhy obrazcov. Čo poviete na takúto čarovnú tapetu?