Pripravte pleť na zmeny počasia

So zmenou ročného obdobia musíme myslieť aj na zvýšenú starostlivosť o našu pokožku. Práve počas chladnejších dní je v dôsledku zmien počasia pleť suchšia  a jej vzhľad môže byť celkovo nevýrazný. 

Pripravte pleť

Aby bola pleť aj na jeseň krásne rozžiarená a hebká, jepotrebné ju dostatočne hydratovať a dopriať jej dostatok výživných látok.  A aký je ten správny postup?

Čistenie je základ

Prvým a základným predpokladom krásnej a zdravej pleti je jej správne čistenie. Pravidelné čistenie pleti tým správnym kozmetickým prípravkom zbaví pokožku nečistôt, odstráni make-up a tiež pripraví pleť na ďalšiu starostlivosť.

No aj tu, samozrejme, platí heslo, že čím menej, tým viac. Ani s čistením to netreba preháňať, ideálne je dodržiavať dvojfázové čistenie pleti (ráno a večer). Ideálne produkty na čistenie sú tie s obsahom  zložiek aloe vera, tea tree a  bambuckého či kakaového masla. Či si vyberiete pleťové mlieko, alebo čistiacu micelárnu vodu, je už na vás a na vašom type pleti, Pri výbere tých správnych produktov je však dôležitý nielen typ pleti, avšak tiež jej vek.

Hydratácia na každý deň

Aby sme zabránili vysušovaniu pokožky typickému pre jesenné obdobie, odporúča sa používať hydratačné prípravky každý deň. Tým si pokožka vytvára ochranný štít, a teda môže lepšie plniť svoje ochranné funkcie. Počas jesenného obdobia sú lepšie krémy s hutnejšiou konzistenciou a s viacerými výživnými zložkami než obsahujú ľahké letné krémy. Výbornou voľbou sú napríklad krémy s obsahom kozieho mlieka. Už staroveké národy poznali blahodarné účinky kozieho mlieka na pleť a zdravie. Kozie mlieko obsahuje vysoko hodnotné bielkoviny, minerálne látky a je tiež bohaté na antioxidanty, ktoré bojujú proti známkam únavy a starnutia pleti.

Kozmetika s kozím mliekom nedráždi a naopak upokojuje, pretoje veľmi vhodná pre citlivú a alergickú pleť. Kozie mlieko tiež navraciapleti pevnosť a zanecháva ju vypnutú, intenzívne ju hydratuje a vyživuje,redukuje vrásky a tiež veľmi efektívne predchádza ich vzniku.

Sila termálnych prameňov

Ďalšou skvelou zložkou sú liečivé minerály, ktoré rozjasňujú pleť a dômyselne minimalizujú jemné linky a vrásky. Vynikajúce sú napríklad produkty, ktoré využívajú liečivú silu maďarských termálnych prameňov. Výrobky majú prírodné zloženie, v ktorom sa nenachádzajú žiadne syntetické vône, parabény, sulfáty, syntetické farbivá, ani silikóny a nie sú testované na zvieratách. Minerály  a stopové prvky z maďarskej termálnej vody jemne hydratujú pokožku, ktorá je  pevnejšia, pružnejšia a mlado vyzerajúca.

Účinné kyseliny

Ak bojujete s akné, so stratou elasticity alebo máte citlivú pleť, vyskúšajte silu účinných kyselín. Napríklad produkty s kyselinou glykolovou, ktorá pôsobí na pleť ako mini píling. Účinne odstraňuje odumreté bunky pleti, zvyšuje ich obnovu a udržiava pleť zdravšiu, pevnejšiu a hydratovanejšiu.  Ďaľšou účinnou kyselinou je kyselina hyalurónová, ktorá dokáže v pleti viazať vysoký obsah vody. Tým jej poskytuje niekoľko benefitov, vrátane intenzívnej hydratácie, stimulácie tvorby kolagénu pre pomalšie starnutie, elastickejšiu a napnutejšiu pokožku. Pôsobí tiež ako antioxidant a chráni pleť pred poškodením a voľnými radikálmi, ktoré spôsobujú starnutie pleti.

Buďte pripravená

Dôkladná príprava zaručuje lepšie výsledky. Preto ak pripravíme našu pleť na ochladzovanie v dostatočnom predstihu, zabezpečíme jej ochranu, za čo sa nám pokožka veľkoryso odvďačí. Nezabúdajme, že okrem tváre je rovnako dôležitá aj starostlivosť o telo. Pravidelné používanie telovej kozmetiky je najlepším spôsobom ako udržať celú pokožku vášho tela krásnu, jemnú a zdravú. Z času sa čas si doprajte jemný telový  píling, ktorý zázračne odstráni odumreté čiastočky kože a pokožku zároveň zbaví všetkých nečistôt, obnoví ju a vyhladí, takže ostane vyživená a plná života.

Chladné dni dávajú zabrať aj pokožke na rukách. Preto jepotrebné ich denne ošetrovať regeneračnými hydratačnými krémami. Tie dodajú rukámpotrebné látky a navyše ich ochránia pred nepriaznivými vplyvmi zvonka.

Kvalitné kozmetické výrobky zvolené podľa vášho typu a aktuálneho stavu pleti, môžu ochrániť pokožku tváre a tela pred poškodením vonkajšími vplyvmi a dôkladne ju pripaviť na nadchádzajúce chladné obdobie.

Fotografie: Ziaja, Beautysecret.sk