SPÄŤ
Telo

Nedopriala vám príroda poprsie, aké by ste si želali? Nič nie je stratené!

Od: Henrieta Karabova 26.11.2017
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Zväčšenie prsníkov je stále najčastejšou plastickou operáciou, o ktorú majú záujem mladé ženy a ženy v strednom veku – po pôrodoch a dojčení, keď prsia zmenia tvar. Veľmi dôležitá je, samozrejme, kvalita prsných implantátov a samotného realizovaného zákroku. Viac o tomto druhu operačných zákrokov nám prezradil pani Silvia Viktoria Regia, majiteľka Kliniky plastickej chirurgie Victoria Regia v Bratislave.

poprsie, aké by ste si želali

Doživotná záruka

Klinika Victoria Regia je jedinou klinikou na Slovensku, ktorá spolupracuje s najvýznamnejším výrobcom prsných implantátov na svete, firmou Allergan s certifikátom FDA a doživotnou zárukou prsných implantátov. Takže v tomto prípade opadajú obavy o problémy s opakovaním operovaním pŕs po niekoľkých rokoch, pravdaže, ak nebudeme chcieť zmeniť veľkosť implantátu.

Rozhodnime sa pohodlne a správne

 „Zväčšenie pŕs (augmentácia) je jedným z najobľúbenejších a tiež najviac vykonávaných zákrokov plastickej chirurgie poslednej doby. Rozhodnutie mať alebo nemať implantáty, je veľmi dôležité.

Chceme, aby sa naše klientky rozhodovali pohodlne a s istotou a boli plne informované o všetkých možnostiach týkajúcich sa ich samotných, ich prsníkov a tiež operácie. Používame značkové implantáty firmy Mentor a Natrell od firmy Allerga. Pokiaľ klientka preferuje inú značku implantátov, radi vyjdeme v ústrety jej požiadavkám,“ povedala nám Silvia Viktoria Regia, majiteľka Kliniky plastickej chirurgie Victoria Regia v Bratislave.

Veľmi dôležitá konzultácia

Pred objednaním sa na termín operácie je veľmi dôležitá konzultácia s odborníkmi. Počas nej vám odborníci z kliniky vysvetlia detaily zákroku. Pomôžu vybrať najvhodnejšie implantáty a povedia vám, ako sa starať o prsia po zákroku. Na tomto stretnutí sa pýtajme na všetko, čo nás zajíma, aby sme si boli definitívne isté so svojím rozhodnutím. Najlepšie je spísať si otázky na papierik, aby ste nezabudli skutočne na nič. 

Čo by ste mali vedieť o prsiach?

Každá žena by mala poznať, z čoho sú jej prsia tvorené. Väčšinu z nich tvorí tukové tkanivo, ďalej mliečna žľaza, mliekovody, lymfatické cesty, žilky a nervy. Každá žena, ktorá pravidelne cvičí vie, že pod prsiami sa nachádza veľký prsný sval. A tak i cvičenie môže opticky zväčšiť prsia. Pozor však, pri veľmi častom a profesionálnom cvičení môže dôjsť aj k úbytku tukového tkaniva, čo je zase viditeľné zmenšením pŕs.

Ako vyzerá prsný implantát?

Keďže každá žena je iná a má iné priania a potreby, boli vyvinuté rôzne typy implantátov. Vo všeobecnosti môžeme povedať, že prsný implantát sa skladá z pružného silikónového obalu, ktorý je vyplnený silikónovým gélom alebo fyziologickým roztokom. „Tvar implantátu môže byť buď okrúhly, alebo kvapkovitý (takzvaný anatomický), s hladkým alebo textúrovaným povrchom a samozrejme, veľkou škálou profilov a veľkostíVďaka týmto možnostiam môžete docieliť výsledky, ktoré si prajete,“ vysvetľuje Silvia Viktoria Regia.

poprsie, aké by ste si želali

Dôležité fakty o zákroku

„Prsný implantát môže byť vložený buď pod prsnú žľazu, alebo čiastočne pod prsný sval – záleží na hrúbke vašej prsnej žľazy a jej dostatočného množstva, aby mohla adekvátne prekryť vložený implantát. Tvar prsníka ovplyvňuje elasticita kože, rovnako ako tukové tkanivo, ktoré prsníku dodáva i mäkkosť.
Mladé prsia obsahujú viac mliečnej žľazy a menej tuku a preto sú pevné. Mliečna žľaza však postupne ustupuje tukovému tkanivu, ktoré je omnoho menej pevnejšie a to postupom času vedie k ochabovaniu pŕs
,“ konkretizuje majiteľka kliniky. Ako sme už vyššie spomínali, tvar pŕs ovplyvňuje aj tehotenstvo a dojčenie, navyše s postupujúcim vekom vidno aj vplyv gravitácie.

Nejde len o zväčšovanie

Okrem zväčšenia prsníkov si ženy dávajú operačne upravovať tvar poprsia, zmenšovať prsia, ak majú problémy s priveľmi veľkými prsníkmi. Klinika Victoria Regia okrem týchto zákrokov tiež realizuje vyplnenie poklesnutých pŕs po dojčení, či vyrovnanie tvaru v prípade asymetrie.“Používame špeciálne polyuretánové implantáty Polytech, ktoré držia tvar, polohu a hlavne sú odľahčené .
Vďaka svojim vlastnostiam sú tieto implantáty obľúbené u fitnessiek a športovkýň,“ dopĺňa majiteľka kliniky, pani Silvia Viktoria Regia.

Bližšie sa o implantátoch a o zákrokoch možno informovať na čísle: 0905 590 590.  

www.victoria-regia.sk

Sabína Zavarská

womangalérie VŠETKY