SPÄŤ
Sexuológ

Pírsing v oblasti genitálií

Od: Henrieta Karabova 29.10.2017
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Dobrý deň, chcela by som si dať urobiť pírsing v oblasti genitálií, chcem sa vás spýtať, či to môže mať nejaké negatívne vplyvy z pohľadu gynekológie a najmä sexu. Počula som, že pírsing je vzrušujúci nielen pre mužov, ale môže zvýšiť aj rozkoš ženy pri sexe. Je to podľa vás pravda? A ešte jedna otázočka – čo si myslíte je vhodnejšie si ho dať spraviť na kožku nad klitoris alebo na pysky? Ďakujem za Váš názor.

pírsing v oblasti genitálií

Odpovedá MUDr. Elena Kováčová, gynekologička – sexuologička:

Ak ste skutočne pevne rozhodnutá pre pírsing v oblasti genitálií – napriek rizikám (bolestivosť, opuch, dlhšie hojenie, možnosť krvácania, infekcie, alergickej reakcie, možnosť násilného vytrhnutia ozdoby pri rôznych aktivitách ), urobte tak v naozaj renomovanom pracovisku so zabezpečením hygienických a protiinfekčných podmienok – u erudovaného odborníka – profesionála.

Z gynekologického hľadiska upozorňujem na možnosti problémov v tejto lokalite – od lokálneho dráždenia – ktoré môže byť nepríjemné – až po častejšie infekcie až neznášanlivosť. Oblasť vonkajšieho genitálu je bohato nervovo a cievne zásobená, obzvlášť klitorisu i pyskov, veľmi významne reagujú na vzrušenie. U určitých ľudských spoločenstiev ale aj jedincov sú znakom ich kultúry, celkove záleží aj na tomto vnímaní.

womangalérie VŠETKY