SPÄŤ
Woman radí

Bojím sa jeho lásky…

Od: Jana Vančová 24.6.2018
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Ahojte,

Mám 29 rokov a približne pred rokom som sa zoznámila Danom – príťažlivým mužom, o ktorom som si až donedávna myslela, že bude najväčšou láskou môjho života. Postupne som si však začala uvedomovať, že Dano ma začína riadne obmedzovať a že chce rozhodovať o všetkom, čo urobím. Dokonca aj o tom, aký budem nosiť účes, oblečenie, mejkap, či lak na nechty. To však zďaleka nie je všetko… Odvtedy, čo sme spolu začali intímne žiť, začal byť na mňa nesmierne žiarlivý, čo mi spočiatku aj tak trochu lichotilo, ale teraz ma to už začína obmedzovať a pomaly sa ho začínam už aj báť… prezerá mi zoznam a esemesky v mobile, prehrabuje sa v mojom notebooku, aj v kabelkách, je mu podozrivá každá modrinka na mojom tele, alebo stretnutie s kamarátkami či firemné podujatie. Nedávno som dokonca zistila, že ma začal špehovať, pretože ma podozrieva, či mu neklamem a či mu nie som s niekým neverná… Keď zistí, že mi neprávom krivdil, ospravedlňuje sa mi, je ku mne neskutočne nežný a následne prežívame ten najvzrušujúcejší sex. Potom ma zahŕňa luxusnými darčekmi, sľubuje, že sa jeho žiarlivostné výčiny už nezopakujú, ale onedlho sa znovu hádame, sleduje a kontroluje ma a nedávno ma úplne vydesil, keď mi v tesnom objatí po vášnivom milovaní zašepkal do ucha, že ma miluje tak veľmi, že si život bezo mňa už ani nevie predstaviť a že ak by jedného dňa zistil, že ľúbim iného muža, nezniesol by tú predstavu a radšej by zobral život mne i sebe. Ak by som vraj nemala patriť jemu, nebudem patriť ani inému… Keď videl, ako ma jeho slová vydesili, začal ma chlácholiť a upokojovať, že to nemyslel celkom vážne, ale ja sa ho začínam čoraz viac báť. Čo ak svoju hrozbu myslel predsa len vážne…? Bojím sa, že táto situácia začína byť nebezpečná a rovnako nebezpečné je v tomto vzťahu ostať, ako sa z neho snažiť vymaniť. Dana síce milujem, ale súčasne sa ho už aj bojím… neviem, čo mám robiť…

 Romana

Bojím sa jeho láskyWoman radí:

V rubrike “Woman radí “na vaše otázky pravidelne budú reagovať Karin a Štefan. Keďže zvyčajne ide o  medziľudské vzťahy, citové problémy, ale aj iné otázky intímnejšieho charakteru, s ktorými si neviete poradiť, možno vám pomôže, ak sa k vášmu problému vyjadrí žena i muž. Dúfame, že vám pomôžeme správne sa rozhodnúť.

StefanAko to vidí Štefan:

Milá Romana., dnes budem krátky: To, čo robí Tvoj drahý, nie je akceptovateľné zo žiadneho pohľadu. Mám pre Teba len jednu radu: Okamžite, teda čím skôr, sa s ním rozíď, pretože mrháš čas, a čím dlhšie si s ním, tým bližšie si k peklu, do ktorého Ťá ťahá…

P.S.: Dobrých milencov je na svete veľa, a ten Tvoj súčasný môže byť síce super, ale život nie je len o sexe a o luxusných darčekoch.

 

karin, woman radiAko to vidí Karin:

Romanka, napriek tomu, že Dano je skvelý milenec, jeho láska a vášeň ma desí…! Viem, o čom hovoríš – pocit, že ten, kto by Ti mal byť najbližší, Ti  vlastne nedôveruje, neustále Ťa upodozrieva, sleduje  a sliedi v telefóne či notebooku, je otrasný. Keď sa napokon presvedčí o tom, že Ťa upodozrieval zbytočne a neprávom, je síce nežný, milujúci a zahŕňa Ťa svojou láskou i pozornosťami, ale v živote to už tak chodí, že od lásky a vášne  k nenávisti môže byť veľmi blízko… Dano sa k Tebe správa ako k svojmu majetku, a to ešte nie ste ani tak dlho spolu. Vycúvaj z tohto vzťahu tak rýchlo, ako je to len možné, pretože život s chorobným žiarlivcom nemôže byť šťastný! Nečakaj, kým do Tvojho života vstúpi iný muž a neodkladaj svoje rozhodnutie o rozchode s Danom na neskôr. Napriek tomu, že rozchod s ním určite nebude jednoduchý, pretože sa Ťa určite nebude chcieť vzdať, ver mi, že ak by zistil, že ho opúšťaš preto, lebo máš zaňho náhradu, bolo by to oveľa horšie. Napokon, sám Ti už naznačil, čo by bolo, ak by zistil, že ľúbiš iného muža…! Skús mu vysvetliť, že život s ním Ťa dusí a že potrebuješ slobodne dýchať, aby si mohla normálne žiť. Je síce viac než pravdepodobné, že to nepochopí, že Ti bude robiť scény a aj naďalej sa Ti bude snažiť vplietať do života, ale ak sa mu nenecháš prehovoriť a uchlácholiť, možno jeho úsilie ochabne, alebo si nájde iný objekt svojich túžob a vášní.  Ak by sa Ťa nechcel vzdať, možno by Ti pomohlo, keby si načas odišla pracovať do zahraničia. Ale jediná dobrá rada  znie: Rozíď sa s ním, kým je čas!

womangalérie VŠETKY