Manžel sa chce milovať len ráno…!

Zdravím, som vydatá už 16 rokov a myslela som si, že v manželstve ma už nič neprekvapí. A predsa: Postupom rokov som si zvykla, že náš intímny život už nie je taký ako predtým a že naše spoločné noci už nie sú také vášnivé. Manžel má náročnú prácu, chodí domov neskoro a večer býva unavený, tak chodieva aj skôr spať.

Už som si začala aj zvykať na to, že takto to už asi bude navždy – a naraz prišlo prekvapenie: Manžel začal byť aktívny zavčas rána a najviac roztúžený býva práve vtedy, keď treba vstávať do práce. Je mi z toho naozaj do zúfania, pretože takto si milovanie naozaj nepredstavujem. Už som kvôli tomu aj viackrát meškala do práce. Manželovi to však zjavne najviac chutí skoro ráno a nedá si povedať.

Čo by ste mi poradili? Teším sa náš intímny život ožil a že po mne túži, ale rada by som si tieto chvíle  tiež užívala a takisto aj vo väčšej pohode. Neporadíte niečo?

Natália

milovať len ráno

Woman radí:

V rubrike “Woman radí “na vaše otázky pravidelne budú reagovať Karin a Lucian. Keďže zvyčajne ide o  medziľudské vzťahy, citové problémy, ale aj iné otázky intímnejšieho charakteru, s ktorými si neviete poradiť, možno vám pomôže, ak sa k vášmu problému vyjadrí žena i muž. Dúfame, že vám pomôžeme správne sa rozhodnúť…

Ako to vidí Lucian:

Milá Natália,

nerád Ti beriem ilúzie, ale zdá sa, že Tvoj manžel prišiel na niečo, čo naši prapredkovia poznali už stáročia. Vo svojej najnovšej e-knihe Príručka do postele: Láska – Sex – Orgazmus to v kapitole „Prírodní pomocníci mužov“ opisujem takto: „U nás si muži museli exotické pomôcky, samozrejme, odpustiť. Výnimkou bola kostička z bobrieho penisu, ku ktorej sa však dostali len výnimočne. Všimli si však, že nadránom (pod tlakom cez noc nazbieranej tekutiny) sa ich mužnosť zdvíha automaticky. Logickým pomocníkom sa tak stala močopudná zelenina, napríklad zeler. Ľudová kuchyňa tiež predpokladá, že prekrvenie penisu zvyšujú levanduľa či tekvica.“

milovať len ráno

Dobre si si všimla, že „pre náš pohlavný apetít i výkonnosť sú dôležité skôr životospráva a celkový zdravotný stav“, ako píšem v uvedenej e-knihe. h

Keď je Tvoj muž po celodennej práci unavený, pochopiteľne, že na sex nemá ani pomyslenie. Naopak, ráno je vyspatý, plný energie a napomáha už aj ten zmienený prírodný trik. Chápem, že je to pre Teba stres. Preto odporúčam riešenie navrhnuté už dávnejšie v jeho knihách doktorom Miroslavom Plzákom, ktorého vo svojej najnovšej e-knihe často citujem. Tvrdí, že pre manželský sex je najdôležitejšia pravidelnosť. To znamená vopred známy deň v týždni a aj čas behom dňa. V prípade vášho manželstva by boli ideálnymi víkendové dni, kedy ranný sex príjemne naštartuje celý deň a netreba sa ponáhľať do práce. Je to o dohode, držím palce.

Ako to vidí Karin:

Natália, ako vidíš, v manželstve sa môžeš dočkať mnohých prekvapení – aj po šestnástich rokoch manželstva. Pozitívne je, že Tvoj manžel stále po Tebe túži. Problém je len v tom, že ráno pred odchodom do práce nie je práve najideálnejší čas na nežnosti… Ak si však zaspomínaš na začiatky, keď ste s manželom boli ešte mladí milenci, tiež ste asi chvíle nežnosti neprežívali zásadne večer… A tiež na to vždy neboli úplne ideálne podmienky, však…? A napriek tomu (alebo možno aj práve preto) to bolo také krásne a vzrušujúce. Určite aj preto, že to nebolo rutinné, ani plánované, ale o to krajšie.

Skús urobiť kompromis: Ak Tvoj najdrahší nemá takéto vášnivé chúťky každý deň, mohla by si sa občas prispôsobiť a ďalšiu časť svojich ľúbostných aktivít presuňte, podľa možnosti, na víkend.

Ak máš z ranného milovania stres a nevychutnáš si ho dostatočne, môžeš vyskúšať na svojho drahého malú fintu: Jednoducho si nastav budík tak o dve hodinky skôr a začni ho nežne a zmyselne prebúdzať… Ak sa prebudí a zapojí sa do hry, budete mať radosť obaja, a ešte si aj trochu pospíte. No a v prípade, že sa mu nebude chcieť prebudiť a hrať sa, aspoň pochopí, aké to je. Snáď…