Zvrhlé ľúbostné praktiky

Zdravím, milé Womanky,

chcem sa Vám zdôveriť s niečím, čo nemám odvahu povedať ani svojej najlepšej priateľke. Možno aj preto, lebo nedávno sa rozviedla a zrejme by pre debaty tohto typu nemala pochopenie…

Skrátka ide o to, že po piatich rokoch manželstva nám asi v posteli došiel dych a myslím si, že asi to už pre môjho muža nie je také vzrušujúce ako kedysi. A prečo si to myslím? Už mu nestačí, aby sme sa celkom jednoducho a prirodzene milovali ako predtým. Vymýšľa rôzne nové praktiky a navyše, aj mňa núti, aby som mu pri sexe zaviazala oči a aby som mu v intímnych chvíľach jemne masírovala pokožku tela kockami ľadu, alebo inokedy zase jemnou labutienkou alebo hodvábnou šatkou. A to ešte zďaleka nie je všetko – neviem, čo sa s ním stalo, ale je úplne posadnutý skúšaním rôznych nových polôh pri milovaním. Dokonca má v nočnom stolíku knižku s inšpiráciu a vždy, keď sa milujeme, chce vyskúšať niečo iné. Možno by som niečo z toho aj vyskúšala, ale tak trochu sa toho desím a hovorím si, že či to nie je nejaké úchylné… To naozaj musíme skúšať takéto veci?  Myslíte si, že je to normálne?

Ďakujem za úprimnú radu, Maťa

ľúbostné praktiky

Woman radí:

Pestrosť, nápaditosť a nové podnety v sexuálnom živote sú zaujímavejšie ako nuda! Mohlo by vás tešiť, že partner chce všetky tieto novinky skúšať s vami a túži po tom, aby ste tieto nové, zatiaľ nepoznané rozkoše, prežívali spolu. Určite by ste nechceli, aby sa so svojimi túžbami obrátil na inú ženu, ktorá by mu, na rozdiel od vás, rada vyhovela. Rozhodne by ste to teda mali aspoň vyskúšať a možno vás prekvapí, že sa vám to nakoniec bude páčiť obom. A možno vzájomne v sebe objavíte vlohy, o ktorých ste doposiaľ nemali ani potuchy! Ak by ste však manželovým návrhom nijako nemohli prísť na chuť a takéto praktiky by vám napriek tomu, že ste ich vyskúšali, prekážali, pokojne sa o tom s manželom pozhovárajte – určite nájdete nejaký kompromis alebo riešenie. Úprimnosť je vo vzťahu i v intímnom živote veľmi dôležitá! A rovnako tak je dôležité, aby sexuálny život vyhovoval obom partnerom.