Lunárny kalendár 21. – 24. júl 2020

Ak chcete vedieť, ako krajšie, zdravšie a lepšie prežiť nasledujúce dni, určite by ste si mali prečítať Lunárny kalendár! Okrem toho sa dozviete aj to, na čo si treba dať pozor, čo sa v tieto dni najlepšie darí, ako si život ešte lepšie vychutnať a kopu ďalších zaujímavých vecí!

Lunárny kalendár 21. – 24. júl 2020:

Lunárny kalendár 21. - 24. júl 2020
https://www.shutterstock.com

Utorok a streda (21. a 22. júl)

To sú dni, keď je Mesiac v Levovi. Tieto dni sú vhodné na rôzne spoločenské aktivity – ak máme voľno. Ak nie, tak večer určite dobre padne aspoň malé posedenie s priateľmi. Dávajte si však pozor na to, aby ste sa nesnažili byť za každú cenu stredobodom pozornosti – dajte príležitosť vyniknúť aj iným! Okrem toho je dobré postrážiť si v dňoch Leva aj peňaženku a zbytočne veľa neutrácať – práve teraz môžeme mať sklony k márnotratnosti! Myslime na zadné kolieska…

Štvrtok a piatok (23. a 24. júl)

Mesiac je v Panne – bežnesú tieto dni veľmi vhodné na to, aby sme usilovne pracovali a učili sa nové veci, ale tentoraz by ste si mali dopriať aj oddych a niečo príjemné k tomu – čo tak trochu sa zastaviť? Nemajte obavy, práca na vás počká, je leto – doprajte si trochu voľnosti a najmä sa snažte nikoho nekritizovať, ale radšej pochváľte, ak sa niekomu niečo podarí, alebo nájdite slová povzbudenia – to určite každému dobre padne. Dovoľte ľuďom okolo seba, aby vám urobili nejakú radosť a naučte sa trochu tešiť zo života a z krásy všedných dní. Veď niektoré veci sú také pominuteľné…! Mimochodom učiť sa a čerpať nové vedomosti a vnemy môžete aj vtedy, ak budete spoznávať nové miesta a veci – načerpáte novú a cennú inšpiráciu i chuť do života.

Mohlo by vás zaujímať

Drdol ála Riviéra

Drdolová mánia

Také zvodné, také ženské! Zopnuté, vyčesané vlasy sa hodia na každú príležitosť a navyše pristanú každej žene. Skúste drdol tiež vy, práve teraz v ňom budete … Čítaj ďaľej

Zdravie a krása:

Lev ovplyvňuje srdce a krvný obeh

Takže v dňoch Leva by sme na to nemali zabúdať. Samozrejme, nielen v dňoch Leva. Keďže máme leto, môžu sa prejaviť problémy s krvným tlakom a krvným obehom ako takým. Nezabúdajme na otužovanie a doprajme si striedavé sprchy teplou a studenou vodou. Nepodceňujme silu antioxidantov – vitamínu C a vitamínu E, ktoré posilňujú steny ciev. Zlepšujú aj vstrebávanie železa, podieľajú sa na tvorbe kolagénu, čím odďaľujú aj starnutie. Okrem toho nám pomáhajú aj lepšie zvládať stres, únavu a neraz aj pomáhajú proti bolestiam hlavy.

Svojmu srdiečku pomôžeme aj primeranou pohybovou aktivitou. Napríklad príjemnou pomalou prechádzkou. Doprajme si uvoľňujúcu masáž chrbta, pomáha aj relax vo vírivke alebo pomalé, pohodové plávanie. Ak vás trápi vysoký krvný tlak, skúste popíjať mrkvovú šťavu.

Počas dní Leva nám zvyčajne dobre trávi

Takže v jedle sa veľmi nemusíme obmedzovať. Pokojne si môžeme dožičiť grilované mäsko, najlepšie doplnené čerstvými šalátmi, nakladanou zeleninou, či hubami alebo jablčným chrenom. Aj čerstvého ovocia si môžeme v týchto dňoch dopriať dosýtosti.

Ak chceme, aby nám zhustli a zosilneli vlasy, nechajme si ich v dňoch Leva podstrihnúť. Na účes v kaderníctve sa veľmi objednávať neoplatí, pretože vlasy sú teraz nepoddajné a neposlušné. Ak si však vlasy v týchto dňoch umývate doma, dobre urobíte, ak si ich opláchnete bylinkovým odvarom (napríklad brezovým, harmančekovým, žihľavovým…). Ak si po umytí vlasov vymasírujeme vlasovú pokožku esenciou z rozmarínu alebo čajovníka, má to blahodarný účinok proti svrbeniu vlasovej pokožky a lupinám.

Príjemný večer môžeme stráviť v relaxačnom a harmonizujúcom kúpeli, do ktorého pridáme zopár kvapiek rozmarínovej a levanduľovej esencie.

Panna ovplyvňuje pankreas, tenké a hrubé črevo a tým aj trávenie

Práve preto by sme v týchto dňoch nemali svoje črevá a trávenie zaťažovať, pretože môže zareagovať podráždene. To by sa mohlo prejaviť v zhoršenej psychickej i fyzickej kondícii. Doprajme si stravu bohatú na vlákninu (slivky, brokolica, pohánka, kukurica), jedzte celozrnný chlieb a pečivo, chutí avokádová nátierka, paprika, paradajky, naklíčené mungo (môžeme si z tejto zeleniny urobiť aj šalát pokvapkaný olivovým olejom), vyhýbajme sa ťažšie stráviteľným pokrmom.

Večer si doprajte oživujúci kúpeľ s príjemnou pomarančovou vôňou – ešte predtým, než si pomarančovú esenciu vlejeme do kúpeľa, rozmiešajme si ju v troche panenského oleja alebo v mlieku, aby pomarančová esencia lepšie vsiakla do pokožky.

Mohlo by vás zaujímať

význam ovocia

Magický význam ovocia

Možno o tom ani neviete, ale niektoré druhy ovocia mali pre našich predkov svoj magický význam, kvôli ktorému mu pripisovali mimoriadne účinky. Chcete vedieť, aké? Dnes … Čítaj ďaľej

Lunárny kalendár 21. – 24. júl 2020 – Záhrada a domácnosť:

Ak v dňoch Leva zoberieme so sebou do obchodu Leva a zájdeme do klenotníctva, možno nám kúpi aj nejaký šperk (v dňoch Leva ľudia radi kupujú šperky). V záhrade je vhodný čas na kosenie trávnika a strihanie plotov. Naplánujte si letnú záhradnú slávnosť, kúpte si pekné osvetlenie a nainštalujte si ho – budete mať pekný zážitok!

V záhrade nezabúdame polievať.

V dňoch Panny vám pôjde v domácnosti i v záhrade práca od ruky, ľahko zvládnete upratovanie, varenie i nákup. V záhrade oberajte ovocie len na priamy konzum, pretože by sa rýchlo kazilo. Avšak koreňovú zeleninu možno pokojne zberať aj uskladňovať. V prípade, že si vyrábate tinktúry a bylinkové maste, dni Panny sú vhodné na zber koreňov bylín (napríklad kostihoj, lopúch, púpava a iné)!

Ak máte záujem prečítať si ešte viac o tom, čo vás čaká, prečítajte si aj mesačný horoskop.

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach