Lunárny kalendár na 4. – 5. júna 2018

Chcete vedieť, čo vás čaká počas nasledujúcich dní?

V akých oblastiach môžete mať úspech a čo si bude lepšie odložiť na inokedy? Prečítajte si náš nový Lunárny kalendár na 4. – 5. júna 2018.

Lunárny kalendár na 4. - 5. júna 2018

Lunárny kalendár na 4. – 5. júna 2018:

Mesiac je po tieto dni v znamení Vodnára, čo vzbudzuje našu túžbu po slobode, originalite a zmenách. Nie je teda nič nezvyčajné, že práve v tieto dni pocítime chuť na niečo nové, zaujímavé a nezvyčajné. Môže to byť nejaký nový nápad, pracovný postup, zmena v jedálničku, či v oblasti trávenia voľného času…

Zdravie a krása:

Vodnár vplýva na predkolenie, lýtka, päty a kŕčové žily. Počas dňa by sme svoje nohy nemali zaťažovať dlhým státím na jednom mieste, ale ani náročnými športovými aktivitami, či túrami. Večer unaveným nohám doprajme príjemný kúpeľ, do ktorého sme si pridali trochu morskej soli a pár kvapiek éterického olejčeka (vhodný je napríklad eukalyptový, levanduľový, či zo sibírskej jedle). Po kúpeli si nohy zľahka osušíme a jemne natrieme osviežujúcim krémom, nechtíkovou masťou, či iným vhodným krémom, mliekom alebo olejom. Dobre nám urobí aj precvičenie nôh, či už krúžením nôh od členkov jedným i druhým smerom, dvíhanie vreckovky zo zeme prstami na nohách, alebo jednoducho prešľapovanie na mieste či na masážnej podložke. V čase oddychu si vykladajme nohy hore.  Nohy s kŕčovými žilami nemasírujeme, ale iba zľahka natierame.

Prevenciou proti kŕčovým žilám je konzumácia slnečnicových a tekvicových semienok, pšeničných klíčkov a orechov, ktoré obsahujú vitamín E. Pomáha aj užívanie vitamínu C a lecitínu. Blahodarná je ranná prechádzka naboso po zarosenej tráve. Na boľavé nohy s kŕčovými žilami veľmi dobre pomáhajú obklady z podrvených lopúchových listov.

Tieto dni by sme mali využiť aj pre svoju krásu, pretože toto je vhodná doba na aplikáciu výživných pleťových masiek a kúr.

Záhrada a domácnosť:

V záhrade okopávame záhony a nezabúdame na primeranú zálievku zeleniny, kvetov a takisto aj stromov, ktoré potrebujú dostatok vlahy. Skoršie odrody čerešní už priniesli svoju úrodu a potrebujú vzpruhu, no a tie stromy, ktoré ešte úrodu len pripravujú, potrebujú vlahu na to, aby ju udržali a aby ovocie pekne dozrelo.

V domácnosti dôkladne vyvetráme a za dobrého a slnečného počasia vetráme aj paplóny, periny, vankúše, či matrace. Bude sa nám dariť aj pri umývaní a leštení okien a iných sklených plôch a predmetov.

Pranostiky na jún:

♥ Na svätého Norberta  (6. júna) už zima ide do čerta.

♥ Ak je jún studený, sedliak krčí rameny.

♥  Suchý jún plní sudy vínom.

♥ Júnová búrka máva krátke trvanie.

♥ Júnové večerné hrmenie, rýb a rakov nadelenie.