SPÄŤ
Ezoterika

Lunárny kalendár od 18. marca 2018

Od: Jana Vančová 18.3.2018
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Chcete vedieť, čo vás čaká počas nasledujúcich dní?

V akých oblastiach môžete mať úspech a čo si bude lepšie odložiť na inokedy? Prečítajte si náš nový Lunárny kalendár od 18. marca!

Lunárny kalendár od 18. marca 2018

Lunárny kalendár na 18. – 20. marca:

Po tieto dni je Mesiac v Baranovi a to je čas, keď môžeme pociťovať nárast energie a máme chuť vykonať veľa vecí. Mali by sme si však dať aj pozor na to, aby sme neboli veľmi netrpezliví a aby sme v práci, do ktorej sa pustíme, postupovali systematicky. Teraz je vhodný čas na veci a práce, ktoré sme už dlhší čas odkladali a pomaly nás už začína súriť termín. Dajme si však pozor na to, aby sme  si pri veľkom náraste vitality nenaplánovali toho viac ako stihneme, aby sme z toho nemali zbytočný stres a nebolela nás hlava, čo býva pre tieto dni typické. Doprajme si malé radosti, trávme čas so svojimi blízkymi a priateľmi – hneď nám bude krajšie na duši… 😛 

Zdravie a krása:

Baran vplýva na hlavu, oči, mozog, nos a na našu životnú silu. Vyhýbajme sa stresu a snažme sa o pozitívne myslenie. Ak nás v tieto dni pobolieva hlava, môže to byť signál toho, že sme sa sami proti sebe niečím previnili – skúsme popremýšľať, či prijímame dostatok tekutín, či nekonzumujeme príliš ťažké jedlá, či máme dostatok spánku, alebo či nežijeme v neustálom strese. Neosoží ani dlhá a jednotvárna práca pri počítači, či niekoľkohodinové vysedávanie pri televízore.  Pri bolestiach hlavy pomáha čaj, ktorý si pripravíme z majoránky, nechtíka a medovky. Ak nás bolieva hlava, tento čaj pijeme dlhodobo. Obmedzíme kávu, alkohol a zákusky. Svojim očiam pomôžeme, ak im navečer doprajeme  vlažné obklady z očianky či rumančeka, počas dňa pomôže, ak si ich precvičíme tak, že budeme pohľadom opisovať ležaté osmičky.

V prípade, že dobre znášame saunu, vyberme sa počas týchto dní do sauny, alebo si zašportujte tak, aby ste sa spotili.  Prospejete tak svojmu telu, pretože odľahčíte svoj lymfatický systém. Samozrejme, potom je dôležité osprchovať sa, dôkladne sa osušiť a prezliecť sa do suchého oblečenia.

Pre dobrú náladu si každé ráno varme čaj z yzopu, ktorý je vhodný aj pri bolestiach hrdla, kašli a nachladnutí. Pokiaľ teda patríme k tým, ktorí z rána potrebujú trochu zlepšiť náladu, čajík z yzopu nám pomôže.

Záhrada a domácnosť:

Vyčistíme jahodové záhony, plytko ich skypríme a môžeme aj prihnojiť. Sadíme vinič a do debničiek pri oknách sadíme plodovú zeleninu na predpestovanie. Ak sme už plodovú zeleninu vysiali dávnejšie a pekne nám vzišla, môžeme ich po jednej rastlinke zasadiť do zakoreňovačov alebo priamo do skleníka – ak ho vykurujeme. Necháme naklíčiť zemiaky.

20. marca je jarná rovnodennosť – v tento deň nič nerobme s pôdou!

womangalérie VŠETKY