Lunárny kalendár od 19. januára

Chcete vedieť, čo vás čaká počas nasledujúcich dní?

V akých oblastiach môžete mať úspech a čo si bude lepšie odložiť na inokedy? Prečítajte si náš nový Lunárny kalendár od 19. januára!

Lunárny kalendár od 9. januára

Lunárny kalendár na 19. – 22. januára: 

Vo štvrtok, 19. januára, je Mesiac ešte vo Váhach, ale od 20. – 22. januára je v Škorpiónovi. Symbolom Váh je harmónia – nielen psychická, ale aj fyzická. V dňoch Váh sa nám lepšie než inokedy darí riešiť a urovnávať rôzne spory a napäté situácie. Dni Škorpióna – od 20. – 22. januára – to je obdobie, keď sme citlivejší a vnímavejší, ale súčasne v nás narastá chuť a túžba poznávať neznáme a zažívať vzrušujúce veci… Najmä 20. a 21. januára môžeme prežiť veľmi vášnivé chvíle… Milenci môžu prežívať mimoriadne krásne  a vzrušujúce chvíle. Obidve pohlavia sú v tieto dni mimoriadne citlivé na všetko, čo je krásne, Nenechajte si ujsť tento čas… V čase, keď je Mesiac v Škorpiónovi, mávajú mnohí z nás horúcu hlavu a rozbúrené hormóny – pozor, môže sa stať aj to, že neodhadneme nebezpečenstvo a mohli by sme podľahnúť nevere, alkoholu, divokej zábave, či jazde, alebo iným nástrahám. ♥ Súčasne máme odvahu riešiť rôzne problémy a ísť až na koreň veci. Túto momentálnu vnútornú silu môžeme využiť aj na meditáciu. Využívajte viac svoju intuíciu a počas víkendu si naplánujte aj nejaké pekné chvíle s deťmi – ideálne sú rodinné výlety.

Zdravie a krása:

Mesiac vo Váhach ovplyvňuje močový mechúr, obličky a oblasť bokov, preto sa v tieto dni teplejšie obliekajme, aby sme neprechladli. Pime veľa tekutín – najmä v popoludňajších hodinách, keď sú obličky a močový mechúr najaktívnejšie. Ako prevenciu pred tvorením obličkových kamienkov, ale aj pri zápale močových ciest, popíjajme prasličkový čaj.

Mesiac v Škorpiónovi ovplyvňuje pohlavné  a vylučovacie orgány – naďalej si dávajme pozor na prechladnutie – najmä od nôh, ako aj na oblasť brucha a bokov! Naďalej sú ohrozené močové cesty – pri problémoch s močovými cestami popíjajme brusnicovú šťavu, alebo čaj pripravený z dvoch lyžičiek čučoriedkových listov, ktoré zalejeme hrnčekom horúcej, prevarenej vody a necháme vylúhovať. Celkovo dbáme na dostatočný príjem tekutín. Pri problémoch s močovým mechúrom pomáha aj sedací kúpeľ pripravený zo senných kvetov alebo z prasličky. Kúpeľ z prasličky alebo rebríčka pomáha aj pri väčšine ženských problémov.  Kúpele si môžeme pripraviť tak, že 3 hrste sušených bylín zalejeme tromi litrami studenej vody, uvedieme do varu a asi 20 minút povaríme. Potom scedíme a prilejeme do teplej vody vo vani. Kúpeľ by nemal trvať dlhšie než 15 minút. Popíjajme čaje z harmančeka, hluchavky, šalvie, či rebríčka. Pokiaľ ide o stravovanie, môžeme si dopriať aj malé množstvo sladkého ovocia, ako napríklad banány alebo figy, pretože Mesiac ubúda. Vhodné sú ľahké ryby, listové šaláty, zelenina, hydina.

Záhrada a domácnosť:

Ak nemrzne, polievame stálezelené dreviny  a ihličnany, ktoré aj v zime potrebujú dostatok vlahy. V prípade, že nemrzne, polievame aj zazimované balkónové rastliny. Umývame podlahy, perieme znečistenú bielizeň – všetky škvrny sa teraz ľahšie odstránia, pretože Mesiac ubúda.

Recept na štvrtok: Koláč s karfiolom

Recept na piatok: Cestovinový šalát

Recept na sobotu: Zapekaná zelenina s fetou

Recept na nedeľu: Pošírovaný losos na bylinkách

Save