Lunárny kalendár od 5. novembra

Chcete vedieť, čo vás čaká počas nasledujúcich dní?

V akých oblastiach môžete mať úspech a čo si bude lepšie odložiť na inokedy? Prečítajte si náš nový Lunárny kalendár od 5. novembra!

Lunárny kalendár od 30. júla

Lunárny kalendár na 5. – 6. novembra:
Mesiac je teraz v znamení Kozorožca. V tieto dni by nám dobre malo ísť plánovanie vecí a činností, ktoré môžu byť základom ďalších aktivít. Toto obdobie je vhodné aj na práce, ktoré si vyžadujú sústredenosť a trpezlivosť, city možno v týchto dňoch budú trochu potlačené.

 

Zdravie a krása:

Kozorožec vplýva na kolená, držanie tela, kĺby, kostru, ale aj na pokožku a nechty. Telu prospejú strečingové cvičenie, blahodárne pôsobia masáže a sauna. Ak máme možnosť, nasucho si vymasírujme pokožku celého tela mäkkou kefou alebo frotírovým uterákom, aby sme odstránili odumreté čiastočky pokožky. Potom sa striedavo osprchujeme studenou a teplou vodou. Po osušení si pokožku výdatne nakrémujeme – pokožka sa krásne oživí a prekrví. Starajme sa o vlasy, ale nestrihajme si ich v tieto dni. Ak chceme mať zdravé nechty, strihajme si ich v sobotu ráno. Počas týchto dní je vhodná aj masáž nechtového lôžka – môžeme použiť špeciálny krém alebo kúru na nechty – je to dobrá prevencia proti poškodeniu nechtov a súčasne ich takto posilníme, aby pekne rástli, nelámala a neštiepili sa.  Začnime masážou nechtov na pravej ruke – dôkladne vymasírujte každý necht a nechtové lôžko každého prsta. Doprajte si pobyt na čerstvom vzduchu – či už formou prechádzky, prácou v záhrade alebo si zabehajte – je to hotový elixír pre vaše zdravie a energiu! Doprajte si vápnik – potrebujeme ho nielen na zuby a kosti, ale aj kvôli odbúravaniu škodlivín z tela. Vápnik obsahujú nielen mliečne výrobky, ale napríklad aj brokolica, ktorá obsahuje toľko isto vápnika ako mlieko, ale obsahuje 2-krát viac vitamínu C, 16-krát viac vitamínu A a o tretinu viac bielkovín ako karfiol. Konzumujme aj tmavozelenú listovú zeleninu, brokolicu, mrkvu, sézam a vlašské orechy.

 

Záhrada a domácnosť:

V záhrade skypríme pôdu a môžeme zapracovať hnojivo. Vysádzame ovocné stromčeky – zeminu z jám premiešame s kompostom a živinami. Do jamy dáme aj oporný kolík a až potom zasadíme stromček. Korene stromčeka dobre obsypeme hlinou a dobre ho zalejeme.  Zbierame aj korene liečivých rastlín a sušíme ich – napríklad koreň lopúcha. Tento potom môžeme použiť na výluh na oplachovanie vlasov (pri vypadávaní vlasov a pri mastnej vlasovej pokožke) a na umývanie pleti s uhrami a vyrážkami. Aby bol výluh účinný, mali by sme ho pripraviť nasledovne:  2 čajové lyžičky sušeného koreňa lopúcha dáme variť do pollitra vody a necháme 5 hodín vylúhovať. Potom scedíme a použijeme na oplachovanie pleti alebo vlasov.

Tip na recept na sobotu: Zapečená brokolica s paradajkami a cibuľou

Tip na recept na nedeľu: Bravčové mäso s mrkvou

Sviečkové kúzla

V chladnom ročnom období si určite častejšie než inokedy zažneme sviečku – okrem toho, že podčiarkne čaro okamihu a vytvorí zvláštnu atmosféru, sviečka má aj zvláštnu moc a môže nám dávať rôzne signály… Tu je zopár dôležitých faktov, ktoré by ste mali vedieť, ak veríte tajomnej moci sviečok:

♥ Zvyknite si sviečky vždy zapaľovať pravou rukou – prinesie vám to šťastie. Ak však sviečka hneď po zažatí zhasne, môže to priniesť nešťastie…

♥ Ak chcete, aby sviečka dobre stála, neroztápajte jej základňu – mohlo by to priniesť nešťastie. Oveľa lepšie riešenie je roztopiť trochu vosku v inej nádobke a do nej potom postaviť sviečku.

♥ Vianočné sviečky, rovnako ako aj sviečky, ktoré sme zažali na oslavu narodenín, či pri iných sviatkoch, je dobré nechať prirodzene dohorieť – najlepšie urobíme, ak ich nesfukujeme…

♥ Ak chcete zbohatnúť, nikdy nezapaľujte sviečku od ohňa.

♥ Nikdy nezapaľujte tri sviečky jednou zápalkou…

♥ Ak plameň sviečky horí domodra, môže to veštiť prítomnosť duchov…

♥ Ak sa niekomu podarí oživiť zhasínajúcu sviečku, znamená to, že je to čistý človek.

♥ Ak sa sviečka nerozhorí, príde búrka.

♥ V prípade, že sviečka horí , či priam blčí,veľmi jasne, znamená to, že človek, ktorý sedí oproti nej, čoskoro dostane správu.

♥ Ak v plameni horiacej sviečky vidno kruh, signalizuje to zásnuby alebo svadbu.