Lunárny kalendár od 6. júna

Chcete vedieť, čo vás čaká počas nasledujúcich dní?

V akých oblastiach môžete mať úspech a čo si bude lepšie odložiť na inokedy? Prečítajte si náš nový Lunárny kalendár od 6. júna!

Lunárny kalendár od 21. marca

Lunárny kalendár na 6. – 8. júna:

Mesiac je v Škorpiónovi a to nám dáva silu pochopiť podstatu problémov a zmeniť sa – ak treba. Toto obdobie žičí aj láske a vášnivým citom – objímte svojho partnera a prejavte svoje túžby… 😛 To, čo prežijete, môže byť v týchto dňoch mimoriadne intenzívne a krásne.

Zdravie a krása:

Telesne teraz Mesiac ovplyvňuje pohlavné a vylučovacie orgány, močovod a konečník. Dávajme si pozor, aby sme neprechladli na močové cesty a močový mechúr. Aby trávenie a vylučovanie prebiehalo správne, mali by sme konzumovať dostatok vlákniny – doprajme si dostatok zeleniny, vrátane listových šalátov, ovocia a celozrnných výrobkov, vhodné sú aj cestoviny a cestovinové šaláty. V tieto dni je mimoriadne vhodné konzumovať aj plody mora.  Ak máme problémy s vylučovaním, konzumujeme nalačno ľanové semienka, alebo si na noc namočíme mleté semienka rasce a ľanu, ráno krátko povaríme a vypijeme. V prípade hemoroidov je dobré na záver sprchovania osprchovať si konečník studenou vodou, alebo si na moment sadnúť do lavóra so studenou vodou. Tí, ktorí majú pocit, že by potrebovali podporiť svoju sexualitu, mali by konzumovať častejšie jahody, zeler a zázvor.

Ženy by v týchto dňoch mali popíjať čaje z hluchavky, alchemilky, ľubovníka alebo rebríčka, mužom zase osoží čaj z vŕbovky.

Záhrada a domácnosť:

Polievame najmä listovú zeleninu, ale dajme pozor na to, aby sme polievali ku koreňom, a nie k listom, aby zeleninu nenapadla pleseň. Nezabúdajme polievať aj izbové a balkónové rastliny, ak je vlhko, polievame menej, ale pravidelne – v tieto dni rastliny dokážu lepšie hospodáriť s vodou. Na záhony sadíme priesady ružičkového kelu, ak chceme sadiť šalát, sadíme už len letné odrody, ktoré sú odolné voči vyšším teplotám. Okopávame listovú a hlúbovú zeleninu, nazbierajme si bylinky do zásoby – v dňoch Škorpióna sú mimoriadne účinné. 🙂 

 

Recept na utorok: Paella s plodmi mora

Recept na stredu: Cestovinový šalát s mortadellou

Recept na štvrtok: Cézarov chlebík