Paella – plody mora s ryžou

Doba prípravy 15 minútEnergia: 647 kcal.Náročnosť

1 porcia obsahuje: 2709 joulov (647 kalórií)

Suroviny na Paellu (rozpočet pre 6 osôb):

3 kuracie stehienka, 150 g bravčovej krkovice, 4 lyžice olivového oleja, ½ lyžičky omáčky tabasco, 300 g dlhozrnnej ryže, 50 g paradajkového pretlaku, 1 lyžica mletej červenej papriky, ½ lyžičky šafránu, ½ l kuracieho vývaru, 500 g mušlí slávky jedlej, 125 g klobásky z ochutenej zmesi mletého mäsa (soľ a mleté čierne korenie, cibuľa), 3 homárie chvostíky, 300 g mrazeného hrášku,100 g nadrobno pokrájanej cibule, 1 lyžička soli, 1 lyžica nasekaného cesnaku, 200 g cukiny, nakrájaná červená paprika, pre obmenu receptu môžeme použiť korenie Paella od spoločnosti SanusVia

Paella

Postup:

Stehná cez kĺby rozdelíme, mäso z hornej časti nakrájame na kocky. Všetko na 30 minút naložíme do zmesi oleja, tabasca a soli. Ryžu 12 minút povaríme, necháme odkvapkať. Pretlak ochutíme mletou paprikou, šafránom a dolejeme vývarom. Prevaríme. Homárie chvostíky vylúpneme zo škrupinky, pozdĺžne rozpolíme a črievko vyberieme. Mušle umyjeme, vlákna odstránime. Klobásku pokrájame na kolieska, hrášok rozmrazíme. Na rozpálenej panvici opečieme mäso (5 minút), pridáme cesnak a cibuľu a opekáme ďalšiu minútu. Podlejeme horúcou paradajkovou omáčkou, prikryjeme a dusíme. Primiešame ryžu a zeleninu, navrch uložíme homára, mušle a plátky klobásky. Dusíme domäkka a po odstavení prípadne znova dochutíme.

Tip redakcie:

Na prípravu tohoto jedla môžete použiť korenie od spoločnosti SanusVia, ktoré je v bio kvalite, má zaručený pôvod a kvalitu. Je balené bez glutamanu, soli a iných prísad. Kvalitné korenie má samo o sebe prirodzenú silu, vôňu a chuť, inú než na akú ste bežne zvyknutí z obchodných reťazcov.

Korenie je špeciálne balené v originálnych papierových škatuľkách, ktoré sú zároveň aj koreničkami. Škatuľky alebo koreničky si môžete uložiť do štýlovej drevenej kazety tak, aby ste ich mali stále na očiach a vždy poruke ?.   Alebo si ich uložíte jednoducho doma do zásuvky.

Tak nechajte sa inšpirovať !!! ??

korenie      

Koreničky a Štýlová drevená kazeta