SPÄŤ
Ezoterika

Očistite sa od stresu a načerpajte novú energiu

Od: Jana Vančová 20.6.2017
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Každý z nás má chvíle, keď sa necítime celkom dobre vo svojej koži, sme vyčerpaní, unaháňaní a cítime, že nám akosi chýba sila ísť ‚ďalej a zvládnuť všetky tie veci, ktoré jednoducho musíme vybaviť. Vtedy sa môže stať, že nás chytajú depresie, či rôzne obavy, strach alebo neraz aj beznádej či hnev. Takéto nálady určite nie sú v poriadku a škodíme nimi predovšetkým sami sebe. Ale neraz aj našim najbližším, ktorí neraz nechápu, čo sa s nami deje. Vtedy je najvyšší čas urobiť si očistný kúpeľ a zbaviť sa stresu, ktorý sa na nás nahromadil…

zena vo vani

Kúpeľ, ktorý vás zbaví stresu

Ak ste sa rozhodli zbaviť sa naplaveného stresu, depresívnych nálad a smútku v duši, neľutujte čas a urobte si  takýto očistný kúpeľ: Napustite si plnú vaňu príjemne teplej vody, prisypte do nej morskú alebo aj obyčajnú kuchynskú soľ a nakoniec pridajte pár kvapiek rozmarínovej a šalviovej esencie.

Ak nemáte takéto esenciálne olejčeky, postačí aj silný odvar zo šalvie a rozmarínu, ktorý si treba priliať do kúpeľa. Potom vojdite do vane, pohodlne sa usaďte a dôkladne sa vydrhnite hubkou alebo frotírovou rukavičkou od hlavy až po päty. Dôležité je, aby ste hubku stále namáčali do vody vo vani.

Dôležité upozornenie: Pred takýmto kúpeľom sa dôkladne osprchujeme bežným spôsobom, aby sme do kúpeľa so soľou a bylinkovými esenciami vstupovali už čistí. 😛 

Rituál  s uteráčikom

Keď vyjdete z vane, zoberte si do ruky uterák a utrite sa, síce trochu zvláštnym, ale zato veľmi účinným spôsobom: Jednoducho tak, že sa budete utierať smerom od seba! Takto odstránite zo svojho tela všetku negatívnu energiu, ktorú ste počas uplynulých dní do seba „načerpali“. Po tomto magickom kúpeli sa budete znovu cítiť sviežo a plní síl a energie. Ako často by sme sa mali takto kúpať?

Ideálne je, aby sme si takýto kúpeľ dopriali aspoň raz za týždeň – napokon,  je to v našom záujme a ak to raz vyskúšame, určite sa nám to zapáči. V prípade, že doma nemáme vaňu, rovnako dobrú službu nám urobí aj sprchový kút, v ktorom sa najprv osprchujeme a potom si doň zoberieme aj vedierko alebo lavórik s vodou, kam prisypeme soľ a pridáme bylinkové esencie, rovnako ako pri vaňovom kúpeli. Touto očistnou vodou si pomocou hubky dôkladne vyšúchame celé telo a následne sa utrieme uteráčikom alebo osuškou smerom od seba.

Tento príjemný očistný rituál vás zbaví negatívnych energií a nabije novou silou a vitalitou… 🙂 

Jasmína

womangalérie VŠETKY