SPÄŤ
Vzťahy a láska

Kamarátka nie je vzťahová dôverníčka

Od: Henrieta Karabova 18.7.2016
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Naučme sa riešiť problémy medzi sebou!

Kamarátka nie je vzťahová dôverníčka. Môže potopiť váš vzťah!

Kamarátky sú fajn, ale keď máte vážny vzťah ani kamarátkam sa neoplatí hovoriť všetko. Môže to byť nielen zbytočné, ale aj kontraproduktívne. A v prvom rade si musíme uvedomiť, že partnerský vzťah, ak ho teda berieme skutočne vážne je niečo úplne iné ako kamarátstvo. Ani, keď potrebujeme poradiť s partnerskými problémami nie sú vždy kamarátky a rodičia tým najlepším poradcom. Niekedy je omnoho lepšie zájsť za odborníkom – porozprávať sa s nestrannou osobou.

vzťahová dôverníčka

Koľko žien sa už poučilo, keď sa snažili požiadať kamarátku o radu pri vzťahovom probléme? Nejedna nakoniec skočila s rozchodom, ktorý trpko oľutovala. Kamarátky vedia aj ublížiť, a najmä ak ide o mužov. Negatívne emócie, žiarlivosť, závisť môžu pretaviť do „cenných“ rád, ktorými nás odvedú na zlú cestu. Preto, radšej pozor na jazyk.

Tieto záležitosti pred kamarátkami neriešte:

1. Neopisujme jeho chyby, neohovárajme ho

Našli sme na svojom priateľovi chybičku krásy a hneď ju chceme zvestovať kamarátke? Pribrzdime! Ohováranie za chrbtom toho druhého nikdy nemôže plodiť nič pozitívne. Navyše, kamarátkam často hovoríme veci preexponovane, aby sme upútali. Akýkoľvek problém a nezhodu s partnerom riešme len a len medzi sebou. Povedzme mu, čo sa nám nepáči a prispejme tak k náprave. Keď ho budeme ohovárať pred kamarátkami, môže to viesť rôznymi smermi, ale ani jeden zvyčajne nesmeruje k zlepšeniu nášho partnerského vzťahu.

2. Nedajme na rady kamarátok ani rodiny

Bez ohľadu na to, v akom blízkom vzťahu sme so svojou rodinou, či kamarátkou, myslime vždy na to, že oni nášho partnera nepoznajú tak dobre ako vy. Môžeme si od nich vypočuť najrôznejšie návody a rady, ako čo máme robiť vo svojom vzťahy, ale nikdy ich skutočne neaplikujme. My sami musíme najlepšie vedieť, čo treba robiť a ak to nevieme a máme vážny problém, vyhľadajme terapeutku, tretiu osobu, ktorá je nestranná, a preto dokáže najlepšie poradiť. Mnohí rodičia i kamarátky, aj tí s najlepším srdcom vidia náš vzťah skreslene, cez svoje chyby, svoju optiku. Jedine my dvaja, ktorí v našom vzťahu žijeme najlepšie vieme, ako je to naozaj.

3. Nechoďme sa vyžalovať hneď, keď nás nahnevá

Mnoho dievčat robí veľký problém z každej výmeny názorov. Ešte horšie je, že po nezhode sa letíme ihneď vyžalovať svojej najlepšej kamarátke, či sestre alebo mame. Možno to je práve dôvod, prečo váš partner trávi čoraz menej času doma – načo by sa ponáhľal, keď jeho partnerka sa chodí na neho sťažovať po rodine, či kamarátkach a všade šíri o ňom negatíva.

Pritom stačí len jedno – chvíľu počkať. Ak sme sa pohádali, reagujeme preexponovane, povieme aj také veci, ktoré nie sú pravdou a ktoré by sme nemali. Preto najdôležitejšie je najskôr vychladnúť a nechrliť síru kade-tade. Čo potom vlastne očakávame? Každý nám povie, aby sme sa s takým chlapom rozišli! A pritom môže ísť o malichernosť, ktorú v zápale vášni pekne zdramatizujeme

Nezabudnime: Vzájomné nezhody a intímne záležitosti o partnerovi, či našom spolužití nikdy nevynášajme z domu. Vždy sa to môže obrátiť proti nám a rozhodne to nikomu nepomôže. Navyše prepieranie našej špinavej bielizne na verejnosti je nielen nepríjemné a trápne, ale nikoho to ani nebaví počúvať.

.sz-

Save

Save

womangalérie VŠETKY