SPÄŤ
Vzťahy a láska

Toto sa o svojom partnerovi dozvieme, len keď žijeme spolu!

Od: Henrieta Karabova 5.12.2017
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Randenie nikdy neodhalí toľko ako súžitie

Môžeme chodiť so svojim priateľom roky, a pritom sa vôbec nemusíme s ním poznať tak dobre, ako keď s ním žijeme pár týždňov v spoločnej domácnosti. Len tak totiž zistíme o ňom (ale i o sebe) niektoré fakty, ktoré inak môžu zostať dobe utajené. Ešte horšie je, ak sú to negatíva, ktoré nám môžu prekážať. Nenadarmo je spoločný život pred sobášom veľmi dôležitou skúškou, ktorá môže veľa odhaliť…

keď žijeme spolu

Keď začneme žiť spolu s priateľom, či partnerom, zrazu ho uvidíme úplne v inom svetle, ako keď sa s ním len stretávame a randíme. Možno si myslíme, že už o ňom vieme všetko, a preto sa rozhodneme pre spoločné bývanie, uvidíme však, že realita je iná. O akých oblastiach jeho života dostaneme úplne nové poznatky?

Hygienické návyky

Na rande sa vždy snažil vyzerať perfektne, rovnako ako my. Vždy je čistý, voňavý, upravený, svieži – aspoň by mal byť. Keď však začneme žiť v jednej domácnosti, uvidíme ho aj spoteného, neupraveného, zistíme, aké má hygienické návyky. Možno nás nimi pozitívne prekvapí, ale možno aj nie. Možno zistíme, že sa nesprchuje každý deň, necháva po sebe špinu a neporiadok, neupratuje si. Na prvý pohľad bezvýznamné detaily, ale keby sme mali žiť spolu naďalej, veľmi zavážia.

Spiace návyky a nočné zlozvyky

I keď sme v minulosti strávili pár spoločných nocí, nemuseli sme vidieť jeho zlozvyky, či zvyky, ktoré by nám mohli vadiť. Chrápanie každú noc nie je veľmi príjemné, rovnako ani fakt, že zvykne byť hore do druhej v noci, hoci my chodíme spávať o 23., alebo naopak, že od 5. rána je bdelý. Jednoducho aj niektoré nočné zvyky sa môžu stať veľmi obťažujúcimi, ak ich máme prežívať každú noc. Napríklad aj také rozťahovanie sa alebo „kradnutie“ paplóna…

Osobný priestor

Samozrejme, dôležitý je aj priestor v ktorom sa pohybujeme, respektíve, v ktorom spolu žijeme. Každý má vlastnú definíciu toho, čo považuje za svoj vlastný osobný priestor. Niektorí ľudia potrebujú väčší osobný priestor ako iní. Záleží od bytu – priestoru, ktorý máme k dispozícii. Pri obmedzenom osobnom priestore častejšie a jednoduchšie dochádza k hádkam a negatívnym emóciám, často prakticky zbytočne. Porozprávajme sa otvorene, kto, aký priestor osobný potrebuje a nájdime riešenie.

Zvláštne záujmy a záľuby

Väčšina ľudí môže na verejnosti pôsobiť skvele, a pritom ich osobný život môže ukrývať nejaké tajomstvá. Keby vyšli na povrch, zrejme by sa veľmi nepáčili. Možno je vášnivý hráč videohier, pri ktorých stráca hlavu alebo zbiera anime komiksy. Existujú však aj horšie a menej pochopiteľnejšie záľuby, ktoré môžu zasiahnuť aj do partnerského vzťahu – šup-šup ich odhaliť.

-sz-

womangalérie VŠETKY