SPÄŤ
Vzťahy a láska

Viete, aký čas je najlepší na milovanie?

Od: Sabína Zavarská 9.11.2017
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Večer sme na milovanie priveľmi unavené, vyskúšajte slastné ráno!

Máte problém zhodnúť sa s partnerom, pokiaľ ide o čas na sex? Večer sa už cítite priveľmi unavená a naladená maximálne na jemnú romantiku a zase on v priebehu dňa, či večer nemá chuť alebo čas? Nuž, nie ste výnimkou, ale aby vám sexuálny život neurobil peklo zo vzťahu, skúste sa dohodnúť, urobiť kompromis. Raz nech sa prispôsobí on vašej chuti na sex a raz vy tej jeho. Viete, kedy je však univerzálne najlepší čas na milovanie?

na milovanie

 

Ráno lepšie ako večer

Večerný sex môže byť fajn, má však jednu veľkú nevýhodu. Na poriadne zážitky nám už nezostáva veľa energie. Niet sa čomu čudovať, veď každý deň zažijeme množstvo stresujúcich momentov, ktoré nám uberajú ako energiu, tak chuť na sex. Skúsili ste však už ranný sex? Britskí sexuológovia tvrdia, že najoptimálnejší čas na sex je o pol ôsmej hodine ráno, kedy v tele pulzuje vysoká hladina pohlavných hormónov a tiež adrenalín, ktorý je potrebný pre správnu výkonnosť. V tento moment dňa sme podľa odborníkov najvýkonnejší a taktiež si sex najlepšie užijeme.

V čom je teda problém?

Iba v tom, že v našich končinách si málokto môže dovoliť o pol ôsmej pokojne užívať sexuálnych hier. Ak i vy máte tento problém a chodíte do práce skôr, samozrejme, radšej nesexujte v práci, ale naplánujte si svoje milostné hry na deň, keď budete mať obaja ráno čas a nebudete sa nikam ponáhľať – napríklad cez víkend. Ak máte deti, skúste ich poslať na víkend ku starým rodičom alebo určite s radosťou prespia u kamarátov. Jedno ráno, ktoré vám pripomenie atmosféru dní, keď ste boli sami, mali ste k dispozícii množstvo času a fantáziu od výmyslu sveta, isto padne vášmu vzťahu (i vám obom) vhod.

Národy a profesie

Napríklad Taliani a Angličania zvyknú vstávať neskôr ako my a chodia aj neskôr spávať. O dosť neskôr ako väčšina z nás však chodia aj do práce. Pracovný deň týchto národov začína najskôr o ôsmej alebo dokonca o deviatej hodine, pričom u nás chodí väčšina zamestnancov do práce na šiestu, či siedmu hodinu, menej na deviatu. Samozrejme, záleží aj od profesie. Je jasné, že predavačky v potravinách chodia do práce skôr, ako čašníci a podobne. Veľký problém však môže nastať, keď vy a váš partner máte úplne opačný pracovný režim. Avšak i vtedy sa môže nájsť zlatá stredná cesta.

Super čas 7:30

Čím je tento čas ešte nezvyčajný? Talianski vedci zistili, že o pol ôsmej ráno dosiahne orgazmus najviac ľudí a v tomto čase býva počatých najviac bábätiek. „Obaja partneri sú odpočinutí a majú zvýšenú citlivosť všetkých zmyslov. Keď sa práve prebúdzate, vaše telo najlepšie sexuálne reaguje,“ vysvetľuje londýnska sexuologička Suzie Haymanová, podľa agentúry Famous.

Máte problém s orgazmom?

Teóriu tejto špecialistky podporujú aj ďalšie výskumy. Niektoré z nich ukázali, že ranný sex prospieva špeciálne ženám, ktoré majú večer problém s dosiahnutím orgazmu, a týchto žien nie je málo. Niektoré nie sú schopné orgazmu kvôli vyčerpaniu, vystresovaniu iné kvôli tomu, že ich myseľ je po celom dni zaprataná úplne inými problémami a nedokážu sa uvoľniť. Spánok v tomto veľmi pomáha. Nie je oddýchnuté len telo, ale i myseľ.

womangalérie VŠETKY