SPÄŤ
Vzťahy a láska

Znaky, že smerujete k rozchodu

Od: Henrieta Karabova 19.8.2017
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Pozor: Toto sú signály, že náš vzťah už dlho nepotrvá!

Rozchod zvyčajne nie je záležitosťou, ktorá sa vyskytne z jedného dňa na druhý, ale vzťah k nemu postupne dospieva. Mnoho párov dokáže ešte celé mesiace žiť v nefungujúcom vzťahu – či už zo zvyku, alebo si stále dávajú šancu. Aké sú znaky, že to so vzťahom skutočne ide dole vodou a nie je veľmi čo riešiť?

k rozchodu 

Zmenil sa štýl, akým s partnerom komunikujeme

Zmena štýlu komunikácie k horšiemu, odmeranosť, arogancia, absencia empatie, neschopnosť tolerancie, odcudzenie vidno aj na spôsobe komunikácie. Ak  v tejto oblasti dochádza k zmenám k horšiemu, čoraz viac sa medzi sebou hádame a máme jeden pre druhého menej pochopenia, je to červená vlajka, ktorá neznamená nič iné ako koniec láskyplného vzťahu.

Nerozprávame sa, ale bojujeme

Po celý čas, keď sme s partnerom, nedokážeme komunikovať ináč, iba podráždene, so zvýšeným hlasom, či dokonca urážkami, výsmechom. Ak sa ocitneme v takejto situácii, nič nie je lepšie, ako vzťah čo najskôr ukončiť.

Vedieme samostatné životy

Ak naše životy už nie sú premiešané a spojené, ale každý si vedieme svoj vlastný život, trávime voľný čas podľa seba, sme vlastne dve osoby, ktoré vedú úplne separátne životy a čoraz viac sa od seba vzďaľujeme, je to signál, že už nemáme spolu nič spoločné. Nemáme žiadne spoločné plány, ciele, predstavy – jednoducho jeden s druhým vo svojom živote vlastne ani nerátame… 

Navzájom sa obviňujeme

Je ľahké myslieť si, že všetko je vinou nášho partnera, ale ak sa vo vzťahu niečo deje, je to vždy záležitosť dvoch ľudí. Ak sa navzájom obviňujeme, jeden druhého osočujeme, znamená to, že nevieme prevziať zodpovednosť za svoj podiel viny a riešiť problémy, ktorým čelíme. Znamená to, že sme stratili schopnosť riešiť konflikty produktívne, čo je veľmi dôležitým momentom každého vzťahu.

Je medzi nami pretrvávajúci hnev a neľúbosť

Na začiatku sme boli plní lásky a záujmu o toho druhého, teraz však nevieme vedľa seba fungovať bez známok hnevu a prejavov presne opačných, ako sú tie, ktorými preukazujeme lásku. Ani chvíľa nie je bez hnevu a negatívnych emócií. Významné zvýšenie frekvencie a intenzity pocitov hnevu a odporu, frustrácie, sú vždy jasnou známkou, že náš vzťah to má veľmi vážne nahnuté.

Cítime ľahostajnosť

Je nám jedno, či bude partner s nami, ako sa má, čo hovorí, aké sú jeho plány, i to, že náš vzťah postupne upadá. Nemáme záujem riešiť prípadné problémy – jednoducho sme voči všetkému, čo sa medzi nami deje, ľahostajní. Ľahostajnosť je veľmi vážnym signálom, že vzťah vôbec nefunguje ako má a zbytočné je niečo siliť.

-sz-

womangalérie VŠETKY