Ako udržať aktívny intímny život aj po pôrode?

Obdobie tehotenstva, pôrodu a po narodení dieťaťa je často spojené s úpadkom sexuálneho vzťahu medzi partnermi. Je to úplne logické, ale, žiaľ, mnohým párom sa opätovne už nedarí naštartovať intímny život, z čoho vyplývajú ďalšie problémy. Ako si udržať sexuálne puto aj po pôrode, keď nie je dosť času a energie takmer na nič iné okrem starostlivosti o dieťa?

po pôrode

Prieskum, ktorý sa zaoberal sexuálnymi aktivitami čerstvých mamičiek a oteckov ukázal, že len 30 percent respondentov malo intímny styk raz alebo dvakrát do mesiaca, 10 percent menej ako raz mesačne a 15 percent prestalo mať intímny kontakt úplne. Najčastejším dôvodom bolo vyčerpanie, priveľa povinností a neschopnosť sexuálne sa prejavovať v prítomnosti dieťaťa, i keď spalo.

Rýchlovky

Možno to síce nie je to, čo by sme najviac chceli, ale v období, keď sú deti malé je to jedným z najreálnejších a najlepších riešení. Zvoľme si chvíľku, keď dieťa spí alebo ho nám varujú rodičia. Využiť môžete chvíľku medzi škôlkou a odchodom do práce, alebo moment, keď je partner v sprche. V každom prípade, nájsť si aspoň 10 minút raz za týždeň alebo dva je veľmi prospešné pre vzťah dvoch čerstvých rodičov.

Prizvime hračky

Klasické milovanie bez použitia akýchkoľvek hračiek môže byť fajn, ale mnohé ženy potvrdili, že stačí len myšlienka a celé vzrušenie je preč. Ak použijete vhodnú pomôcku vzrušenie sa stupňuje intenzívnejšie a rýchlejšie, záruka vyvrcholenia v krátkom čase rapídne stúpa.

Plánujme vopred

Už vopred si naplánujme čas, kedy nám dieťatko niekto postráži, či pokočíkuje. Plánovanie sexu je veľmi dôležité, aj v prípade, že sa nám o dieťa nemá kto postarať a čakáme, kým zaspí. Obaja tak vieme, kedy máme rátať s intímnosťami. Veľmi dôležité však je dodržiavať dohodu, lebo inak to medzi partnermi začne ísť dole vodou, a to nielen v oblasti sexu.

Nerobme si výčitky, keď niečo nestihneme

Mnoho mamičiek sa nevie uvoľniť, pretože má ešte kopec domácich povinností. To budeme počas výchovy dieťaťa mať vždy. Niekedy sa jednoducho oplatí vymeniť žehlenie, či varenie zložitej večere alebo upratovanie skrine za intímne hry s partnerom. Snažme sa uvoľniť, byť čo najmenej v strese a myslieť aj na seba.

Spoločná masturbácia

Niektorí partneri si v období, kedy žena trpí bolestivosťou pri pohlavnom styku alebo krvácaním chvália spoločné masturbovanie. Sami totiž najlepšie vedia, čo ich vzrušuje a ako najrýchlejšie vyvrcholia, a tak to funguje, navyše pri tom sa s partnerom bozkávajú a dotýkajú ho. To však už je na každom z nás, či takéto niečo akceptuje a chce zažiť vo svojom intímnom živote.

-sz-