Môžu mať aj dlhodobé páry skvelý sex?

Ako na to, aby sme aj po rokoch mali skvelý sex?

Zvyčajne to je tak, že v dlhodobých vzťahoch ide postupne aj intímny život dole vodou. Avšak, vôbec to tak nemusí byť – stačí, keď sa držíme niekoľkých pravidiel a budeme mať skvelý sex. Hlavným je úprimnosť a otvorené debaty o svojich túžbach a predstavách. A ešte jedna dôležitá vec: snažme sa zostať stále sexi!

skvelý sex
stock.adobe.com

Tridsať percent za tri roky ide dole

Ako je to možné, že niektorým párom to v intímnom živote klape aj po dlhých rokoch a majú skvelý sex a iným nie? Určite ste počuli príbeh manželov, ktorí sa spolu už roky nemilujú a ich vzájomné fyzické kontakty sú na bode mrazu. Žiaľ, takýchto párov je veľa. Vždy však máme veľkú šancu nepatriť ku nim.

Nedávny prieskum ukázal, že až 83 percent mužov i žien je počas prvých šiestich mesiacov vo vzťahu spokojných, ale po troch rokoch táto spokojnosť klesá na priemerne 55 percent u žien a 43 percent u mužov.

Nenechajte intímnosti vyhorieť

Už len počas troch rokov vzťahu sa naše hormóny ovplyvňujúce intímny život menia. Kým spočiatku sme zamilovaní až po uši a sex je vzrušujúci, plný vášne, netrpezlivosti postupne prechádzame do inej fázy, fázy uvedomelejšej. Zisťujeme, čo sa partnerovi páči a čo nie, prídu i prvé sexuálne nezhody, či nie najvydarenejšie večery. Dôležité však je vždy, keď už cítime, že vzrušenie z našej postele vyprchalo, vniesť čosi nové – zábavné, vzrušujúce, iné ako predtým.

Obmeny na rôzne spôsoby

Tretina párov, ktorí sú aj po rokoch spokojní so svojim sexuálnym životom priznala, že na tom obaja vedome pracovali – aby sa sex nestal bežnou rutinou. Niektorým párom sa darí udržať šťavnatý sexuálny život vďaka viac, či menej pravidelným výletom, či dovolenkou vo dvojici. Taký wellness pobyt v lone prírody je skvelým afrodiziakom. Neraz však stačí, aby sme si uvedomili, že naše sexuálne kontakty chladnú preto, lebo netrávime dostatok času spoločne. Dá sa to napraviť spoločnou prechádzkou po meste, večerou, čo romantickým posedením pri drinku.

Mohlo by vás zaujímať

spríjemniť leto

Viete ako si spríjemniť leto?

Viac ako polovicu leta máme za sebou a možno aj kopu krásne strávených chvíľ pri mori, na chate, či v priateľovom náručí… A možno veľa … Čítaj ďaľej

Pauza medzi milovaniami

Frekventovaný sex môže byť fajn, ale zvyšuje riziko toho, že nám prestane chutiť a skôr sa rozvinie stereotyp. Takže, ak cítime, že to ide v našom intímnom živote dolu vodou, pokojne si doprajme aj niekoľkodňovú pauzu medzi milovaniami, rozhodne to nebude na škodu.

Čo ešte funguje?

❤️ Nezanedbávajme svoj vzhľad a najmä sexi spodnú bielizeň. Tá udrží ľúbostný život na úrovni. Doprajme si raz za čas nové svieže kúsky, ktoré potešia nielen nás, ale aj oko nášho partnera.

❤️ Obohaťme svoj repertoár o nové polohy. Zmeňme atmosféru, pridajme obľúbenú hudbu, vône, sviečky, nový štýl osvetlenia.

❤️ Hovorme si navzájom – a to aj pri sexe: „Milujem Ťa“.

❤️ Nebojme sa použiť erotické hračky.

❤️ Nebuďme sebeckí.

❤️ Komunikujme o všetkom. Dajme partnerovi vedieť, čo sa nám páči a čo by sme chceli. Chváľme ho, posielajme mu vzrušujúce správy a vždy mu dajme spätnú väzbu.

Save