Ženy s mužskou bradou sú nevernejšie

Ženy s mužskou bradou sú nevernejšie a ťažšie si hľadajú stabilného partnera

Pozor: Ženská nevera sa vplyvom hormónu odzrkadľuje na tvári!

Jeden z najnovších výskumov, ktoré sa zaoberali záležitosťami súvisiacimi so sexom, ukázal, že ženskú neveru môže prezradiť aj vzhľad. Nie je to tak, ako by sme si možno predstavovali, že výstrednejšie oblečené ženy sú zaručene aj nevernejšími. Nakoniec, väčšia neverníčka môže byť žena, ktorá sa dokonale zahaľuje pred zrakmi iných. Údajne so sklonom k nevere súvisí tvar brady.

Ženy s mužskou bradou

Aká je tá vaša brada?

Ostrá, špicatá, zaguľatená, rovná, malá alebo väčšia? Výsledky štúdie ukázali, že ženy, ktoré majú väčšiu bradu, sú podstatne častejšie neverné svojim partnerom, ako ženy s iným typom brady. Zaujímavé, všakže? Pozrime sa však na to, prečo to podľa vedcov takto je a či je to skutočne pravdivé tvrdenie.

Viac testosterónu = voľnejší sex?

Väčšia brada, ako u mužov, tak i u žien je často dôsledkom vysokej úrovne mužského hormónu – testosterónu. Testosterón je obsiahnutý aj v našom tele v rôznom množstve. Niektorá ho máme menej, iná viac. Môže sa to odzrkadliť i na našej vizáži. Tento hormón tiež zvyšuje sexuálne sebavedomie u žien. Pričom i táto tendencia je viac pripisovaná mužom. Takže súvislosť medzi sexualitou a bradou spočíva v hladine mužského hormónu testosterónu v krvi žien.

Muži od nich bočia

V priebehu štúdie výskumníci sledovali mladé ženy zo štyroch univerzít v USA a v Kanade. Pýtali sa ich na ich sexuálne fantázie a históriu. Zistili, že muži sa podvedome odkláňali od žien s veľkými bradami, sledujúc evolučnú túžbu mať partnerku, ktorá bude produkovať deti len od jedného muža.

Herecký príklad

Napríklad herečka Meg Ryan, ktorá má výrazné čeľuste, je známa tým, že podvádzala svojho, dnes už ex manžela, Dennisa Quaida s jej spoluhercom Russellom Crowe. „Tieto výsledky sú dôležité pri preukazovaní toho, že vnímanie žien, ako žiaducich a dôveryhodných pre dlhodobé partnerstvo je dôležité a muži môžu informácie o žene spoľahlivo zbierať z jej čŕt tváre… Výsledky naznačujú, že informácie o ženských sexuálnych obmedzeniach, ktoré súvisia s rizikom ich nevery, môžu byť potenciálne dopravené do mužskosti ženských tvárí,“ citoval Telegraph autorov štúdie.

Rysy tváre nezatajíme

Dr. Lorne Campbell, psychológ z Western Ontario University, ktorý sa zúčastnil na projekte, podľa mid-day.com povedal: „Je ťažké utajiť fyzické črty, akými sú rysy tváre, ktoré sú čiastočne upravené testosterónom a spoľahlivo korelujú so sexuálnou históriou a postojmi človeka.  Výskum bol prvým, ktorý prináša vedomosti o tom, že viac maskulínny vzhľad tváre u žien môže sprostredkovať ich sexuálnu voľnosť a možno aj ich kvality, ako dlhodobých partnerov.“