Či sa nám to páči alebo nie, peniaze a moc sú najlepšími afrodiziakami

Nová štúdia ukázala, že u žien vyhrávajú mocní, bohatí a inteligentní muži

Viete, aké sú naj afrodiziaká pre dnešné ženy? Asi sa nebudete musieť veľmi zamýšľať a hneď vám napadne to, čo kraľuje dnešným svetom. Áno, väčšina žien vždy zareaguje pozitívne, pokiaľ ide o moc, peniaze a inteligenciu. Tvrdí to i nová štúdia odborníkov z Texasskej univerzity.

najlepšími afrodiziakami

Tradičné už nestačia

Napriek tomu, že za tradičné afrodiziaká sa považujú ustrice, čokoláda, rôzne vonné korenia a podobné finty, najnovšie štúdie – ale najmä bežný život – ukazujú, že modernú ženu omnoho viac priťahujú a vzrušujú muži, ktorí „nesmrdia chudobou”, majú v rukách moc, a tým pádom aj náležité financie. A keďže peniaze a moc často priamo súvisia s inteligenciou, tá je tiež veľmi obľúbenou vlastnosťou mužských bytostí (pozor, existujú aj výnimky). Ženy tiež už až tak nepriťahuje sexuálne vyžarovanie, vzhľad, galantnosť a dobré srdce potenciálneho partnera, ako práve spomenuté novodobé korenia vášne.

Prečo nás priťahujú?

Profesor David Buss z University of Texas, ktorý skúma ženskú sexualitu z psychologického hľadiska množstvo rokov, a ktorý o nej vydal niekoľko kníh, podľa agentúry Famous tvrdí: „Na evolučnej úrovni to znamená, že si mocný muž môže dovoliť zahrnúť ženu dostatočnou ochranou a garantuje jej jedlo a komfortný príbytok.” To je dôvod, prečo sú mocní muži tak príťažlivý, aj v tom prípade, že fyzicky – vzhľadom – môžu byť podpriemerní.

najlepšími afrodiziakami

V čom spočíva sila peňazí?

Tento odborník, okrem moci, spomína silné účinky peňazí a bohatstva všeobecne. Tvrdí: „Bohatstvo znamená bezpečie. Peniaze sa totiž dajú vymeniť za veci, ktoré sú dôležité pre ženské pohodlie, napríklad za jedlo a ochranu, či nové topánky.”

Stačí aj „požičaný” sexappeal

Štúdia, ktorú realizovali experti z Oxfordu tvrdí dokonca, že bohatstvo pôsobí na ženské zmysly až tak silno, že veľký sexappeal má pre nás aj muž, ktorý si luxusné auto už len požičia, nemusí ho ani vlastniť. Jediné, čo musí je to, že musí svoj „vypožičaný status” využiť rýchlo a posnažiť sa o to, aby žena hneď neprišla na kĺb. Inak by jej túžba mohla poklesnúť.

Sme také primitívne?

Z istého pohľadu by to mohlo vyzerať, že sme dosť primitívne a prízemné, keď sa dáme ovplyvniť takýmito faktormi. Vedci sú však toho názoru, že ženy nie sú len primitívne samice, túžiace po mocnom a bohatom mužovi, ale chcú mať po svojom boku tiež inteligentného muža, čo je dané logickým evolučným vývojom – jednoducho sa chceme na tomto svete cítiť bezpečne a prežiť bezproblémový život.

Na čo je dobrý inteligent?

Inteligentného nielen preto, aby sme mali s kým viesť zaujímavé rozhovory, a aby sme stále nachádzali nové a nové témy. Vďaka inteligencii na oboch stranách sa nám, samozrejme, podarí kvalitnejšie vychovávať aj potomka a vytvoriť príjemnú rodinnú harmóniu. Tu však hrá úlohu aj množstvo ďalších faktorov. Profesor David Buss navyše hovorí: „Inteligencia súvisí so ziskom zdrojov. Navyše je dedičná, takže znamená aj dobré gény pre deti.”

Sabína Závarská