Karta sa obracia: muži sú zdržanlivejší ako ženy

Až päť percent žien sa otvorene priznáva k nevere!

Čo si myslíte, kto má bližšie k nevere – muži či ženy? Ukázalo sa, že sklony k nevere sa menia nielen vzhľadom na možnosti a dispozície, ale aj v rôznych obdobiach. Napriek tomu, že sa hovorí často (a azda aj častejšie) v našich kruhoch o mužskej nevere, predsa len ženy majú k nevere bližšie ako muži a sú menej zdržanlivé.

muži sú zdržanlivejší

Keď je šanca

Prieskum, ktorý realizovala britská spoločnosť Coffee and Company, hovorí jednoznačne: až pätina žien úplne otvorene priznáva, že keď majú šancu užiť si s príťažlivým mužom a mať s ním sexuálny zážitok, neváha túto šancu využiť. Dokonca i v tom prípade, že má trvalého partnera. Ako by ste v podobnom prípade zareagovali vy? Dali by ste si povedať?

Sú to „nespokojníčky“?

Keď to porovnáme s počtom žien, ktoré sú so sexuálnym životom vo svojom stabilnom zväzku nespokojné, dalo by sa predpokladať, že práve mnohé týchto žien – ktorých je viac ako polovica – by sa rozhodli pre sexuálny zážitok s neznámym príťažlivým mužom. Ženy, ktoré sú spokojné so svojim sexuálnym životom a stabilizované vo vzťahu, zrejme podobné pohnútky nemajú, respektíve aspoň väčšina z nich nie.

Sú muži zdržanlivejší alebo viac klamú?

Pozrime sa na mužov: k podobnému činu sa priznáva len každý jedenásty muž. Avšak nie je jasné, jedno – a to je otázka úprimnosti. Možnože my ženy len pristupujeme k vypĺňaniu dotazníkov zodpovednejšie a odpovedáme úprimnejšie ako naše polovičky. Muži si prípadnú neveru nepriznajú na verejnosti veľmi radi, skôr – možno v obavách, ak sa o nej ešte nevie – sa ju snažia zatajiť. A čo keby sa ich partnerka nejako dostala k vyplneným dotazníkom a identifikovala by ich? Šanca síce mizivá, ale… čo ak?

Najčastejšie po 35-tke

Pokiaľ ide o vek, nie v každom období života sme k nevere rovnako náchylné. Najochotnejšie k nevere sú podľa výsledkov prieskumu, zverejnených v periodiku The Sun, ženy vo veku 35 až 40 rokov, teda vôbec nie mladé žienky, o ktorých sa to predpokladalo, ale práve ženy na prelome mladosti a stredného veku, či v ranom strednom veku, ktoré už isté skúsenosti s partnerským životom aj s jeho sexuálnou stránkou majú. Navyše, mnohé z nich boli bezdetné a nevera sa často vysvetľuje práve snahou otehotnieť.

Ako ne-tolerujeme?

Zaujímavé tiež je, že hoci samy nevere dosť ľahko podľahneme v porovnaní s reakciami mužov, v prípade, že by nám bol neverný náš partner, by sme tento jeho úlet tolerovali len minimálne (12 percent). Mužov, ktorí odpustia neveru je trošku viac – 15 percent.

A akí muži nás najviac lákajú?

Štvrtina slobodných žien nemá žiadne zábrany ani pri zvádzaní zadaného alebo ženatého muža. „Zálusk“ na zadanú alebo vydatú ženu si však priznáva len 12 percent mužov. Takže, zdá sa, že od veku skutočne záleží mnohé. Loarraine Adams zo spoločnosti Coffee and Company, ktorá prieskum realizovala, na margo veku žien podľa The Sun povedala: „Niekedy potreba zažiť materstvo prevalcuje morálne hodnoty a postoje k zvádzaniu ženatého muža.“

Na štúdii sa zúčastnilo 3000 ľudí a po prvýkrát do svetla neverníc postavila ženy a nie mužov.