Najčastejšie klamstvá mužov na prvom rande

Chystáte sa na rande s novým potenciálnym partnerom? Dávajte si pozor na klamstvá, ktoré muži –a niekedy i ženy – na prvom rande používajú.

na prvom rande
https://www.shutterstock.com

Prvé rande je stretnutie, na ktorom chceme urobiť dojem. Rovnako aj muži. Dobre si uvedomujú, že od neho záleží všetko ďalšie. To je však aj dôvod, prečo sa sem-tam uchýlia k naoko drobným klamstvám. Avšak, keď vyjde pravda najavo, vôbec nemusí pôsobiť ako drobné. Ženy majú rovnaké sklony klamať, ako muži, ale my klameme v iných záležitostiach.

V čom muži najčastejšie klamú na prvom rande

Štúdia, ktorá skúmala zvyky mužov klamať na prvých stretnutiach s novou partnerkou ukázala, že až 74 percent má sklony „ohýbať skutočnosť“. Samozrejme, toto nevinné ohýbanie niekedy skĺzne do vážnejšej nepravdy. Drvivá väčšina mužov klame preto, aby zapôsobili na novú partnerku. Viac ako 50 percent klame v oblasti kariérnych úspechov – predovšetkým zveličujú svoj plat a bohatstvo. Často klamú o svojich koníčkoch, vyberajú také, ktoré sa danej žene páčia alebo ktoré má ona. Často predstierajú, že ich nezaujíma futbal alebo hokej, pritom celé večery trávia sledovaním priamych prenosov z týchto podujatí. Klamú aj o cvičení, stravovaní.

Kedy je klamanie problémom?

Vtedy, ak klamú vo vážnych veciach. Najmä o minulých vzťahoch, rozchodoch, zakrývajú svoje nezdravé správanie a vykresľujú sa len v tom najlepšom svetle. Ak všetko kladú za vinu bývalým partnerkám, mali by sme sa mať na pozore. Je to znakom toxického správania.

Najčastejšie ženské lži

O čom klameme na prvom rande najčastejšie my? O veku. Väčšina žien si uberie tri až päť rokov. Klameme tiež o svojom mene, aby sme sa vyhli prenasledovaniu. Samozrejme, ak vzťah prehupne do vážnejšieho, so lžami treba prestať. 44 percent ľudí už na treťom rande neklame, 22 percent počká na vyznanie lásky, 9 percent počká až do sobáša a neuveriteľných 25 percent nikdy nepovie pravdu, kým ju partner nezistí.