Nové rande? Neprežeňme to s alkoholom!

Prečo a kedy alkohol pred alebo na rande nie je fajn?

Randenie sa často spája s alkoholom, najmä v začiatkoch. Dodáme si trošku odvahy pohárikom, dvoma, cítime sa sebavedomejšie, uvoľnenejšie, zábavnejšie, ale pozor, je to veľmi nebezpečná záležitosť. Najmä, ak to zle odhadneme a vypijeme viac ako by sme mali. Môžeme sa dopustiť nejedného trapasu a dokonca celý začínajúci vzťah dokonale pokašľať. Kedy a prečo pijeme priveľa?

rande

Radšej sa posilníme?

Pozval nás na rande, avšak veľmi sa nám nepozdáva – on, ani to rande. Nechceme ho hneď odmietnuť, čo keby sa z neho niečo vykľulo…, ale hľadáme spôsob ako takéto nudné rande zvládnuť. Čo, ak sa bude chcieť bozkávať? Prvá pomôcka, ktorá napadne azda všetkým ženám, je alkohol . Ak potrebujeme takúto podporu, hovorí to samo za seba. Načo sa zbytočne do niečoho siliť? Nebezpečné je aj posilňovanie sa alkoholom pred samotným rande. Okrem toho, že môžeme mať až priveľmi rozviazaný jazyk a preexponované reakcie, treba počítať aj s tým, že čosi ešte počas večera vypijeme. Chceme, aby nás musel odniesť domov? Alebo zažiť trapas s podráždeným žalúdkom? Podobne nie je dobré objednať si a vypiť drink ešte kým čakáme na partnera. Takýto náskok sa nemusí vyplatiť.

Spôsob pitia o nás prezradí veľa

Podľa toho, ako konzumujeme alkohol sa dá veľa zistiť. Ak náš partner pije pomaly, netreba ho do toho nútiť slovami, že nie je chlap a ukázať mu, ako sa to skutočne robí. Hádzať do seba pohár za pohárikom je zábavka akurát pre nie veľmi inteligentných pubertiakov a nie randiaci pár. Navyše, to, že pije pomaly a málo by sme mali skôr považovať za výhodu, naopak rýchle a nadmerné pitie by malo byť varovným signálom. Nechceme predsa alkoholika. Pozor, platí to aj naopak – aj on si môže spraviť o más mienku podľa toho, ako pijeme alkohol.

Umenie odísť

Omnoho ťažšie ako piť alkohol je včas odísť. A pritom by to bolo v mnohých prípadoch to najlepšie, čo môžeme spraviť. Keď sme sa „rozpili“, je totiž veľká šanca, že niečo pokazíme alebo urobíme čo by sme inak neurobili a ani nechceli – napríklad skončíme v jeho posteli hneď po prvom rande. Omnoho lepšie je ospravedlniť sa a odísť domov, vyspať sa z vplyvu alkoholu.

Bez alkoholu nás nepriťahuje?

Asi najhorší je prípad, keď pijeme alkohol kvôli tomu, aby sme k nemu cítili náklonnosť. V tom stave máme už rady každého a takto sa snažíme oklamať samy seba. Za triezva nás nepriťahuje? Tak načo je dobré s ním chodiť? Navyše niekedy sa stáva, že opitá žena na rande doslova žobre muža o sex. keď muž odmieta s dôvodom, že je priveľmi opitá a nechce ju zneužiť, cíti sa dotknutá. Chceli by sme takto skončiť?

Skúsme to inak

Rande v bare má svoje výhody, ale čo tak to vyskúšať trošku iným spôsobom. Rozprávať sa môžeme aj na prechádzke. Čo tak si naplánovať nejaký malý zaujímavý výletík – do prírody, po historických pamiatkach, do múzea a podobne? Porozprávame sa a zaručene sa spoznáme lepšie ako v bare pod rúškom alkoholu. A keď to neklapne, nevadí. Aspoň sa nebudeme pretvarovať – a to ani samy pred sebou.

-sz-

Save