Prvé rande? Takto sa zbavíte nervozity!

Bez ohľadu na to, či máme dvadsať alebo päťdesiat, prvé rande vždy sprevádza nervozita a obavy. Horšie je, že práve kvôli nervozite môžeme mnohé pokaziť. Ako sa zbaviť nepríjemných pocitov a zvýšiť šancu na úspech?

Prvé rande
stock.adobe.com

Doprajme si istotu prirodzeným vzhľadom

Prvá vec, ktorá napadne každú ženu chystajúcu sa na rande, je jej vzhľad. Určite je dôležité, ako vyzeráme a zanechá to dojem na našom potenciálnom partnerovi, i keď  – samozrejme – vzhľad nie je všetko. Prehnané snahy o dokonalú vizáž končia často žalostne a neprirodzene, preto si zvoľme spôsob úpravy a oblečenie, v ktorom vyzeráme dobre, ale aj sa cítime pohodlne. Oblečenie, ktoré nám nesadne, v ktorom sa cítime zle, ovplyvní naše správanie, a navyše môže urobiť o nás klamlivý obraz.

Čistota a vôňa

Omnoho istejšie sa budeme na prvom rande cítiť, keď sa tesne pred ním osprchujeme, umyjeme si zuby, oblečieme sa do čistého a použijeme parfum.

Nenechajme sa premôcť nervozitou

Ak máme práve svoje dni, bolesti hlavy alebo iný problém, ktorý nám ovplyvňuje náladu, pomôžme si prostriedkom proti bolesti alebo iným overeným spôsobom. Ak sa budeme cítiť nepríjemne, automaticky budeme nervózne a celý večer môže byť negatívne ovplyvnený. Rovnako neriešme pracovné problémy či nezhody s kamarátkou, ktoré nám pokazili deň. Na to teraz nie je vhodný čas.

Pripravme si vopred odpovede na niektoré otázky

Obavy z toho, že odpoviete niečo nevhodné, nesprávne alebo čosi, čo sa mu nebude páčiť sú úplne normálne, ale opäť len stupňujú našu nervozitu a napätie. Preto sa oplatí pripraviť si vopred odpovede na najčastejšie otázky. Ešte lepšie spravíme, ak si ich nacvičíme priamo pred zrkadlom.

Mohlo by vás zaujímať

prvé rande

Tipy, ako sa obliecť na prvé rande

Chystáte sa na prvé rande? Určite chcete zanechať výborný prvý dojem. Čo by ste si teda pri tejto príležitosti mali obliecť? To vám prezradíme v … Čítaj ďaľej

K otázkam, ktoré padnú skoro na každom prvom rande patria: Čo robíš najradšej vo voľnom čase?, Čo očakávaš od vzťahu s mužom?, Ako si predstavuješ svoju budúcnosť?, Aké vlastnosti alebo zlozvyky u mužov nedokážeš akceptovať?, Ako si predstavuješ ideálneho partnera?, Prečo si sa rozišla s bývalým?…