Úspešné prvé rande na diaľku a pred webkamerou

Aktuálna situácia nenahráva stretnutiam s novými ľuďmi, to však neznamená, že sa nemôžeme s nikým novým zoznámiť. A nielen zoznámiť. Čo je dôležité, ak chcete absolvovať prvé rande na diaľku a pred webkamerou?

prvé rande
https://www.shutterstock.com

Skype či mnohé ďalšie FaceTime aplikácie posunuli hranice zoznamovania sa i randenia úplne inam. Napriek tomu, že sme doma, či na druhom konci sveta, môžeme byť s tými najbližšími. Dokonca môžeme týmto spôsobom absolvovať aj prvé rande. Čo robiť, aby bolo úspešné? Tu je niekoľko základných pravidiel:

Urobme všetko, akoby videorande bolo osobné rande

Nezabudnime ani na svoje rituály. Nájdime si čas, aby sme sa pripravili – ako psychicky, tak i fyzicky. Nalaďme sa na správnu atmosféru príjemnými skladbami, voňavým kúpeľom, urobme všetko, čo by sme urobili, keby sme šli na osobné rande. Nervozity sa zbavíme tancom, natiahnime sa na chvíľu alebo meditujme.

Prvé rande nie je súťaž, ani konkurz

Samotné rozprávanie sa na kameru vyvoláva neraz pocity obáv, stres či strach. Ako budeme vyzerať? Čo si o nás pomyslí? Je to predsa úplne cudzí človek a my ho takto vtiahneme do nášho súkromia. Ak sme v strese, urobme všetko preto, aby sme sa cítili čo najprirodzenejšie, najlepšie. Vyberme si kreslo či gauč, kde sa cítime pohodlne, nezabúdajme na nápoj a zachovajme pokoj. Nie je to žiaden konkurz, iba spoznávame nového človeka. Obáv sa zbavíme aj tak, že si s dotyčným najskôr budeme dlhší čas písať, aby sme ho spoznali a zistili, či skutočne chceme s ním na rande. Po základnom zoznámení sa písomnou cestou sú stretnutia cez FaceTime aplikácie príjemnejšie a jednoduchšie.

Mohlo by vás zaujímať

Máte prvé rande?

Päť bodov, v ktorých sa realita nerovná očakávaniam! Začiatok nového vzťahu súvisí s mnohými očakávaniami. Najviac neisté sme pred prvým rande, a je úplne logické, že sa to … Čítaj ďaľej

Kedy funguje videokomunikácia na diaľku najlepšie?

Ak sa do ničoho netlačíme a konverzácia prirodzene vyplýva zo situácie. Vopred popremýšľajme, o čom sme si s ním písali, na čo môžeme nadviazať a rozhovor začnime od známych faktov. Nadmerné plánovanie otázok je veľmi neprirodzené a už úplne najhoršie je, ak sa pred kameru posadíme so zoznamom otázok. Vo chvíľach ticha zamerajme pozornosť na pozadie za ním, opýtajme sa na veci, ktoré na kamere vidíme alebo mu ukážme svoje dielo.

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach