Vzťahy na diaľku majú svoje výhody. Viete aké to sú?

Vzťahy na diaľku sú často považované za nefunkčné alebo úplne zbytočné. Môžu mať však aj svoje výhody – záleží od našej povahy, hodnôt a cieľov. Ak sa nechceme ešte viazať a usadiť na jednom mieste, môžu mať veľa pozitív – pre nás, aj pre nášho partnera.

výhody vzťahov na diaľku
stock.adobe.com

Mnoho mladých žien chce cestovať, spoznávať krajiny, pracovať na svojej kariére, cítiť sa slobodne. Presne pre tieto typy môže byť výhodný vzťah na diaľku. Samozrejme, ak riskneme to, že náš priateľ si môže prakticky taktiež robiť čokoľvek – o tom to predsa je. Aké výhody môže priniesť skutočnosť, že sme od seba stovky či tisícke kilometrov?

Viac sebaistoty

Ženy, ktoré žijú v podobných vzťahoch tvrdia, že vzťah na diaľku im dáva väčší pocit sebaistoty. Na jednej strane vedia, že ich niekto miluje a sú šťastné, na druhej strane vedia, že sa musia o seba postarať, musia na sebe pracovať. Nemôžu sa spoľahnúť na muža, ktorý ich bude živiť alebo im neustále dodávať stratenú sebadôveru. Majú teda vlastný život viac pod kontrolou. S priateľom sú stále v spojení, prakticky ako keby stále dennodenne veľa nich. Nakoniec, dnešné technológie dokážu vzdialenosť takmer úplne zotrieť, a my sa môžeme cítiť, akoby sme stále boli spojení.

Zameranie sa na kariéru

Vzťah na diaľku znamená, že vo vašom živote nebudú dohady o tom, kto koľko času a energie trávi prácou a cestou za svojimi kariérnymi cieľmi. Práve kariéra a pracovné povinnosti bývajú v bežných vzťahoch často kameňom úrazu. Vo vzťahu na diaľku sa to nestane. nemusíme cítiť vinu, keď zostaneme dlho do večera v práci, alebo keď cez víkend pracujeme na pre nás dôležitom projekte.

Dostatok času na rodinu a kamarátov

Partnerské vzťahy často zasahujú aj do spoločenského a rodinného života. Pri vzťahoch na diaľku nehrozí, že bude žiarliť, keď pôjdeme von s kamarátkami alebo nás bude obmedzovať stretávať sa s rodinou.

Čas na koníčky a starostlivosť o zdravie

Budeme mať snahu naďalej vyzerať skvele a priestor na to, aby sme robili to najlepšie pre svoje zdravie. Môžeme si ísť kedykoľvek zacvičiť, stravovať sa tak, ako je pre nás najlepšie. Niekedy sa partneri totiž negatívne ovplyvňujú aj pri spôsobe stravovania a celkovom životnom štýle. Teraz sa nemáme na koho vyhovárať, všetko je v našich rukách.

Samozrejme, vzťahy na diaľku, ak majú skutočne fungovať, sú len pre vyspelých ľudí s jasnými cieľmi.