Uhorka – zelený elixír pre zdravie a krásu

Viete o tom, že uhorku možno úspešne využiť nielen na šalát či nakladanie, ale aj pre svoju krásu, zdravie a pohodu? Tieto tipy pre zdravie a krásu sa vám určite zídu:

pre zdravie a krásu
https://stock.adobe.com

Pre sviežosť a krásu pleti

Postrúhajte kúsok uhorky a šťavu z nej jemne vmasírujte do pleti. Obsahuje vitamín C a tento antioxidant prispieva k jej mladému vzhľadu.

Hydratačná maska

Zmiešajte nastrúhanú uhorku s trochou olivového oleja a s bielym jogurtom alebo kyslou smotanou. Túto výživnú a hydratujúcu kašičku si naneste na pleť a nechajte pôsobiť 20 minút. Počas aplikácie masky odpočívajte a nakoniec masku opláchnite, pleť osušte a ošetrite vhodným krémom.

Mohlo by vás zaujímať

Babské rady pre krásu

Babské rady pre krásu z našej kuchyne. Využite prírodné zdroje!

Odjakživa najlepším liekom pre krásu je príroda sama. Využite prírodné zdroje a pripravte si domáce masky, zábaly a krémy, ktoré vás omladia. Tu sú naše … Čítaj ďaľej

Energia pre telo

Ak sa potrebujete vzpružiť a osviežiť počas dňa, nemusíte vždy siahnuť práve po káve! Skúste si dopriať uhorkový elixír: Do nádoby s vodou vložíme plátky čerstvo nakrájanej uhorky a necháme chvíľu odstáť. Potom premiešame a popíjame. O chvíľu pocítime nielen osvieženie, ale aj príval energie.

Svieži dych

Zjedli ste niečo aromatické a potrebujete, aby váš dych bol rýchlo svieži a pozbavený prípadných nepríjemných aróm? Odkrojte si plátok uhorky a pritlačte ho na niekoľko sekúnd na horné podnebie v ústach. Všetky nepríjemné arómy sa do neho vstrebú. Uhorku po chvíli vyhodíme…

Uhorka pre dobrú náladu a relax

Ak nemáme práve najlepšiu náladu a cítime, že by sme potrebovali niečo na uvoľnenie, rozrežme pozdĺžne uhorku, alebo viac uhoriek a vhoďme ich na chvíľu povariť v horúcej vode. V pare sa do ovzdušia uvoľnia látky, ktoré pôsobia uvoľňujúco a harmonizujúco. Podobný účinok môžeme dosiahnuť aj vtedy, ak si tenké plátky uhorky vložíme do teplého vaňového kúpeľa. Pre umocnenie účinku si môžeme do kúpeľne počas kúpania priniesť aj misku s horúcou vodou a do nej pridať plátky čerstvej uhorky, aby celá kúpeľňa bola prevoňaná harmonizujúcimi a relaxačnými účinkami uhorky. Na tento účel môžeme využiť aj staršie uhorky, ktoré by sme už nepoužili na šalát.

Vzpruha po bujarom večierku

Máte za sebou veselý večierok, ktorý sa pretiahol do skorých ranných hodín? A nezaobišiel sa bez alkoholu? V tom prípade dobre urobíte, ak ešte predtým, než sa uložíte do postele, zjete niekoľko plátkov čerstvej uhorky. A dobre bude, ak v tomto trende budete pokračovať aj ráno a aj na raňajky si pridajte niekoľko plátkov čerstvej uhorky. Uhorka totiž obsahuje veľa vody aj vitamínu B, takže nám rýchlo pomôže prinavrátiť stratené živiny a dostať nás do pohody.