Oddychujte pasívne? Postavte sa radšej na nohy!

Neviete sa dočkať, ako odomknete dvere na vašej domácnosti, rýchlo zjete večeru, zapnete televízor a spokojne sa uvelebíte na sedačke?

Pasívny odpočinok po náročnom dni síce môže padnúť vhod, no pozor, aby ste ním nemaskovali vašu lenivosť. O to viac, ak trávite osem hodín denne medzi štyrmi stenami kancelárie. Pri tomto type životného štýlu je priam žiadané zrelaxovať sa aktívne, a to športovou aktivitou alebo aspoň polhodinou prechádzkou denne.

pasívne

Sledujte si počet krokov

Ak nepracujete ako servírka alebo poštárka a vaším najviac používaným dopravným prostriedkom je auto, zrejme toho za deň veľa nenachodíte. Sledujte si počet krokov, ktoré za deň prejdete. Dnes už na to nepotrebujete náramkový krokomer, rovnako dobre vám poslúži aplikácia v smartfóne.  

Pre udržanie zdravia sa odporúča urobiť približne 10-tisíc krokov denne. Na chudnutie alebo zlepšenie kondície treba toto číslo navýšiť minimálne o tri tisícky. Preto sa viac hýbte, zabudnite na výťahy, prípadne si zaobstarajte štvornohého člena rodiny. Príjemné letné večery sú ako stvorené na prechádzky.

pasívne

Nákupy namiesto posilňovne

Napríklad aj víkendový nákup v supermarkete sa môže zmeniť na poriadny telocvik. V oddelení drogérie dvíhate šesťkilový prací prášok zo spodného regálu, v sekcii nápojov zase vzpierate balenie minerálok do nákupného vozíka. Samozrejme, tento silový tréning odporúčame prenechať vašej fyzicky zdatnejšej polovičke.

Pointa je však jasná – celodenné vysedávanie neprospieva zdraviu. O stupienok horšie sú na tom páni, pretože dlhé sedenie obzvlášť neprospieva zdraviu prostaty. Ohrozenou skupinou sú najmä jedinci po štyridsiatke, kedy sa začínajú prejavovať problémy s prostatou. Väčšina mužov skôr či neskôr zápasí so slabým prúdom moču alebo častejšie navštevuje toaletu.

pasívneDoprajte mu zvýšenú starostlivosť

Prevenciou na tieto problémy môže byť už spomínaný pohyb, pestrý jedálniček a kvalitné výživové doplnky. ProstaXin od NaturaMed Pharmaceuticals dodáva telu potrebné minerály a prírodné aktívne látky, ktoré blahodarne pôsobia na prostatu a napomáhajú jej správnej funkcii. Preto sa na ich účinky spoliehajú už milióny mužov na celom svete. Ide o kombináciu zinku, selénu, saw palmetta a lykopénu.

Mesačné balenie ProstaXinu teraz môžete vyskúšať zadarmo, len za cenu poštovného a balného. Viac informácií o produkte aj aktuálnej akcii získate na bezplatnej linke 0800 444 204 alebo na webovej stránke www.prostaxin.sk.