Správne korenie pre dobré varenie

Hovorí sa, že bez korenia niet varenia a všetci vieme, že na to, aby jedlo chutilo tak ako chutiť má, potrebuje svoje špecifické korenie, či koreniny, vďaka čomu získa svoju typickú a osobitú chuť, či vôňu. Samozrejme, nemusí to byť vždy korenie ako také a už vôbec neznamená, že musí byť pálivé. Niekedy môže byť aj sladkasté a voňavé, inokedy sú to aromatické  zmesi byliniek a korenín, korenie jednodruhové, alebo zmesi korenia… Aby však jedlo získalo tú správnu vôňu a výnimočnú chuť, mali by sme používať kvalitné a zdravé korenie z overených zdrojov. Mimochodom, ako je to u vás doma?

korenie
Správne korenie pre dobré varenie

Nakupovať zdravé korenie môže byť niekedy umenie…

Bez korenia a rôznych druhov korenín sa asi žiadna normálna domácnosť nezaobíde – niekto je gurmán, rád skúša nové chute a potrebuje ich viac, tešiac sa z každého nového prírastku do svojich koreničiek, iní si zase vystačia so základnýma bežným súborom korenia a občas si čo-to prikúpia a otestujú. Väčšina z nás však asi podľa potreby zabehne do obchodu a v regáli s korením a koreninami si kúpi to, čo práve potrebuje k vareniu. Ak máme trochu viac času, alebo si potrpíme na kvalitu, venujeme nákupu korenia trochu viac času i námahy. Vtedy nás zaujíma nielen to, či je korenie pekne zabalené, ale aj to, aký má pôvod, kvalitu a čo všetko obsahuje. Ale kde takéto korenie nájsť?

korenie

Zdravé BIO korenie

Zamysleli ste sa už niekedy nad tým, prečo by v korení malo byť niečo, čo tam vôbec nepatrí? Žiaľ, veľakrát to tak je.  Napríklad niektoré zmesi korenia obsahujú soľ a glutaman, čo by teda kvalitné korenie rozhodne obsahovať nemalo! Kvalitné korenie má samo o sebe prirodzenú silu, vôňu, farbu a chuť. Je preto úplne zbytočné tieto prirodzené vlastnosti potláčať soľou alebo rôznymi chemickými prísadami.

Ak ste sa rozhodli, že pri svojom varení chcete používať iba kvalitné korenie, rozhodli ste sa správne. A ocenia to nielen vaše chuťové poháriky a zmysly, ale predovšetkým  vaše zdravie. Zdravé korenie prináša na náš trh už od roku 2015 značka SanusVia. Receptúry na zmesi pomáhal vytvoriť šéfkuchár, ktorý všetky tie úžasné chute a vône testoval. Je to skrátka korenie, ktoré výrazne prekročí vaše očakávania…!

Pri výrobe sa využívajú iba prvotriedne suroviny z ekologicky čistých oblastí, pričom sa vyhýbajú konzervačným látkam, dochucovadlám, farbivám, pridaním cukrov a iných chemických aditív.

Pokračovaním tohto trendu je aj ponuka kvalitného korenia bez glutamanu a soli od spoločnosti SanusVia.

korenie

Kúpte si kvalitné BIO korenie

Všetky suroviny od SanusVia prechádzajú niekoľkonásobnou kontrolou, vyberajú iba Bio korenie od dodávateľov, ktorí vedia garantovať akosť a pôvod surovín. BIOcertifikácia je jedným z hlavných parametrov výberu.

Korenie sa vyrába alebo dováža priamo z oblastí, kde sa pôvodne pestuje. Vďaka tomu má korenie často úplne inú chuť, na akú sme bežne zvyknutí u konvenčného korenia.  Ponuka je široká – vybrať si možno z 51 druhov jednodruhového korenia a z 55 druhov zmesí korenia.

Korenička, ktorá je súčasťou balenia

Balenie všetkých týchto úžasných korenín zabezpečuje pohodlné dávkovanie, prehľad a poriadok v kuchyni. Všetky koreniny od SanusVia sa totiž predávajú v originálnych a praktických papierových škatuľkách. Okrem toho, škatuľky sú veľmi jednoducho použiteľné, pretože popisky sú  umiestnené nielen zvrchu, ale aj zboku.

Skrátka tak, aby boli vždy dobre viditeľné, či už ich máte umiestnené v zásuvke, alebo na poličke.

Škatuľky s korením možno použiť priamo aj ako koreničky, pretože koreniny môžeme pohodlne dávkovať pri varení cez násypku, ktorú potom znovu môžno uzavrieť. Nebudete teda už potrebovať žiadne štipce na uzatváranie vrecúšok s koreninami a nehrozí už ani to, že by sa nejaké koreniny mohli vysypať do zásuvky. Takéto balenie je zárukou poriadku v kuchyni, navyše, cez okienko na škatuľke možno vidieť množstvo korenia.

Piktogramy prezradia množstvo zaujímavých informácií

korenie

Praktickou vecou je aj to, že papierové koreničky od SanusVia sú na zadnej strane označené piktogramami, ktoré vám poradia nielen to, či je nepálivé, jemne pikantné, stredne pikantné, jemne pikantné, veľmi pikantné, sladké, vhodné pre rodinu a deti, alebo len pre dospelých. Okrem toho, piktogramy prezradia aj to, ako a na čo dané koreniny možno použiť.

Špeciálny tip na darček

Všetky tieto kvalitné BIOkoreniny si môžete kúpiť buď jednotlivo, alebo v praktickom balenív pôsobivej drevenej kazete, do ktorej si možno vybrať 40 druhov korenia podľa vlastného výberu. Takto budete mať svoje obľúbené koreniny vždy na očiacha kedykoľvek poruke, prípadne si ich ľahko zbalíte a zoberiete so sebou, napríklad na chatu. V prípade, že si vyberiete 40 škatuliek s korením od SanusVia, štýlovú drevenú kazetu môžete získať ako darček len za 10 centov!

Okrem toho, môžete si kúpiť aj drevenú kazetu do zásuvky, alebo takú, ktorá je vhodná na zavesenie nastenu.

Viac informácií nájdete na: www.sanusvia.sk