SPÄŤ
Bio štýl

Zdravé chrumkanie s paprikovým dipom

Od: Jana Vančová 10.12.2017
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Buďte prvá a ohodnoťte článok
Loading...

Chcete návšteve ponúknuť niečo rýchle a chutné?

Ak sa u vás len tak narýchlo zastaví nečakaná návšteva a vy jej chcete ponúknuť pohár dobrého vínka alebo hoci aj šálku skvelého čaju na zohriatie, určite by to chcelo ešte aj niečo dobré pod zub, čo zaženie malý hlad a pri čom sa tak príjemne popíja a rozpráva. Vtedy je dobré mať doma v zásobe chutné krekry, ktoré môžeme ponúkať s rýchlo pripraveným dipom a ak máme, tak aj s nakrájanou čerstvou zeleninou.

Rýchly paprikový dip

Suroviny:

4 lyžice majonézy, 100 g sterilizovanej papriky, šťavu z polovice citróna, štipku cukru, štipku soli, čerstvo mleté korenie, trošku čerstvého tymiánu.

Postup:

Papriku dáme do mixéra spolu s majonézou, šťavou z citróna a dobre rozmixujeme na jemnú pastu. Dochutíme soľou, štipkou cukru a korením. Na záver primiešame nasekaný tymián.

Tento univerzálny dip je vhodný nielen ku krekrom, ale aj k mäsám, grilovaným klobáskam a párkom, k pečivu a zelenine.

Náš tip:

Ak chcete svojej návšteve ponúknuť niečo chutné a zdravé, skúste Bio krekry špaldové so syrom a slnečnicou od českej rodinnej firmy Biopekárna Zemanka, ktoré na náš trh dodáva firma Anserini.

Bio krekry špaldové so syrom a slnečnicou

Tieto chutné krekry z produkcie Biopekárny sú ideálnou a zdravšou alternatívou k presoleným a smaženým  čipsom a iným slaným pochutinám. Sú zaujímavým spestrením všetkých párty a určite zachutia aj „bio-odporcom“! Ich výhodou je, že obsahujú aj celozrnné múky,  panenský olivový olej a slnečnicové semienka. Na dochutenie je použitý bio syr (eidam) z Polabských mliekarní. Krekry neobsahujú palmový tuk ani vajcia. Sú certifikované ako bio produkt. Výborne chutia samotné, ale aj v kombinácii s chutnými dipmi alebo nátierkami. Skúste aj ďalšie obľúbené bio krekry: špaldové s dyňovým semienkom, špaldové s rozmarínom, prípadne bezlepkové syrové.

womangalérie VŠETKY