Ako vyzerať mladšie? Čo naozaj funguje?

Vitamíny pre krásnu a sviežu pleť

Naša pleť starne nielen pôsobení samotného veku, ale aj vonkajších vplyvom, zlej výživy, stresu. Ak chceme spomaliť starnutie a vyzerať mladšie, základom je dôsledná hydratácia zvonku i zvnútra. Na suchej pokožke sa vrásky vytvárajú podstatne rýchlejšie.

vyzerať mladšie

Čo sa ešte oplatí vyskúšať a ako vyzerať mladšie?

Sérum s kyselinou hyalurónovou

Táto prírodná látka má čarovnú schopnosť zadržať vodu. Každá molekula je schopná prijať až tisícnásobok svojej hmotnosti. Sérum po aplikácii zmizne do pokožky, ale ostatne v jej horných vrstvách. Tak zabráni vysychaniu pokožky a chráni ju pred suchom zvonku.

Vitamín A

Krém s obsahom retinolu naštartuje produkciu kolagénu, bielkoviny, ktorá dáva pleti jej štruktúru a pružnosť. Retinol tiež spomaľuje rýchlosť rozkladu kolagénu v pleti, urýchľuje obnovu kožných buniek, znižuje mastnotu pleti, pomáha uvoľniť póry a znižuje tvorbu prebytočného pigmentu. Výsledkom je hladšia a jasnejšia pleť. Oplatí sa dodržiavať zdravú stravu s dostatkom ovocia a zeleniny, ktoré podporujú krásu tela a vyživujú pokožku. Napríklad, vitamín A nájdeme v listovej zelenine, mrkve, sladkých zemiakoch.

Vitamíny skupiny B

Špeciálne vitamíny B3 a B5 pomáhajú omladiť pleť, pretože zmierňujú vrásky, rozjasňujú pleť, pôsobia proti červeným fliačkom, hydratujú pleť a robia ju vláčnou. Ak vám tieto vitamíny chýbajú, môžete mať slabé lámavé nechty a vlasy. Ak uprednostňujeme prirodzené dopĺňanie vitamínov stravou, a nie výživovými doplnkami, mali by sme pravidelne jedávať avokádo, obilniny či kuracie mäso.

Vitamín C

Samozrejmosťou pri snahe vyzerať mlado, ale aj pre zdravie je dostatok vitamínu C. Nepomáha podporiť len imunitný systém, ale ako silný antioxidant chráni aj našu pleť. Je nevyhnutný pre tvorbu kolagénu, prispieva preventívne proti rakovine a ak ho máme dostatok, odzrkadlí sa to aj sviežim vzhľadom pleti. Nájdeme ho v citrusoch, paprike, paradajkách, bobuľovom ovocí, ale aj v brokolici.

Vitamín K

Tento menej známy vitamín je veľmi dôležitý, pokiaľ chceme mať sviežu pleť. Skvele funguje pri tmavých kruhoch pod očami, pigmentových škvrnách, ale zmierňuje aj strie a vrásky. I keď je obsahom aj niektorých potravín – listová zelenina, kapusta, mlieko, vnútornosti, ak chceme vidieť efekt na pleti radšej si ho aplikujme priamo na miesto prostredníctvom výrobkov, ktoré ho obsahujú-

-sz-