Vlasy učesané do uzla – je to sexi?

Čo sa mužom na ženách viac páči? Ak nosia vlasy ropustené, alebo tak trochu rozstrapatené, alebo nosia vlasy učesané do uzla? Ja som si myslela, že skôr to prvé, ale v poslednom čase si všímam, že niektorí muži obdivujú aj ženy, ktoré majú šikovne vlasy učesané do uzla…

Vlasy učesané do uzla

Mona

V minulosti si ženy upravovali vlasy na mnoho spôsobov Najjednoduchším bolo ich zviazanie čelenkou. Samozrejmé boli vrkoče s rôznymi stužkami. Na dedine patril účes aj k erotickej signalizácii. Rozpustené vlasy a vrkoče patrili slobodným dievkam, vydaté ženy mali vlasy vyčesané nahor a na verejnosti zakryté čepcom, či pestrou šatkou. Drdoly boli ako módne účesy obľúbené na francúzskom kráľovskom dvore, lebo odhaľovali krk – čo bolo vyzývavé. Veď bozkávanie na krk patrilo k ľúbostnej predohre… Pravda, niekoľkoposchodové frizúry by na dnešné nosenie boli príliš komplikované. Hoci v 60-tych rokoch sa takto vyčesané vlasy u nás vystužovali takzvanou trvalou. Pozoruhodný účes s hrubým vrkočom zapleteným do kruhu preslávil ukrajinskú političku Timošenkovú. Pekný drdol, či uzol, stojí námahu a čas, ale výsledok stojí za to lebo je to sexi!

Váš Lucian

Čo si o nás myslia muži?

Kedy sme sexi?
Ako nás vidia?
Páči sa im na nás to, čo si myslíme, že sa im určite páči?

Názory na to, čo je sexi a čo nie, bývajú rôzne. Je všeobecne známe, že ženy a muži môžu mať na jednu a tú istú vec, jav, alebo situáciu úplne rozdielne názory. Skrátka, mužom sa môžu zdať príťažlivé úplne iné veci, ako nám, ženám  .

Urobme si teda vo veciach jasno a pozrime sa na náš ženský svet tak trochu očami muža. V našej rubrike vám svet mužských názorov, túžob a prianí priblíži náš spolupracovník Lucian.

Tento autor 7 kníh o partnerských vzťahoch, sexe a erotike písal dlhé roky pre ženské časopisy ako Slovenka, Eva, Rodina, Ženský magazín, magazín Moderná žena, Rebecca, Beauty and Woman, ale aj pre Playboy, či Kankán a teraz píše exkluzívne práve pre vás.

Vaše otázky pre Luciana môžete posielať na woman@woman.sk