SPÄŤ
Woman radí

Ako sa stravovať?

Od: Pavol Cvengroš 19.11.2011
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Milá Saška,
chcela by som Ťa poprosiť o radu hlavne v oblasti stravovania. Mám 21 rokov, 170 cm a 63 kg. Keďže od malička som dobrý jedák a nedokážem hladovať( vtedy som protivná a nervózna), tak sa to snažím kompenzovať športom. Cvičím pravidelne aspoň tri- štyri krát do týždňa- bicykel, aerobik, beh, kolieskové korčule, plávanie a občas doma posilujem brucho. Počas leta by som sa však chcela schudnúť hlavne v oblasti pása; nejde mi ani tak o váhu ako o to aby som sa zbavila ,,pneumatík“ a celkovo vytvarovala telo a hlavne pás ( miery 92-72-94, teda mám široké ramená, takmer žiadny pás a užšie boky). myslíš, žeby som mala pridať posilovanie?

Môj terajší stravovací režim:

🌸ráno- rožok so syrokrémom, šunkou a zeleninou alebo miska müsli s mliekom alebo jogurtom a medom a káva s mliekom

🌸desiata- ovocie

🌸obed- cestoviny alebo zemiaky alebo ryža s hydinovým mäsom, zelenina a niečo sladké na koniec (napr. čokoládová müsli tyčinka)

🌸olovrant – jogurt alebo ovocie alebo keksy a káva s mliekom

🌸večera – celozrnný rožok( väčšinou dva) s bryndzovou nátierkou alebo syrom, šunkou a zelenina a potom ešte vyjedám ovocie

🌸Snažím sa vypiť aspoň 1a pol litra vody alebo ovocného čaju denne.

Mojím dosť veľkým problémom je, že tak raz za týždeň zjem neskutočné množstvo jedla a hlavne sladkostí naraz ( napr. tanier cestovín s omáčkou, balíček sušienok a potom ešte veľkú čokoládu). Ako sa mám od toho odnaučiť resp. čo robiť aby som nemala také prejedacie dni? Mohla by si mi povedať koľko približne kalórií by som mala prijať aby som chudla?

Ľubomíra

Ako sa stravovať

Milá Ľubka,
Leto a plavky sú stresujúce asi pre všetky ženy, ktoré chcú vyzerať dobre. Bohužiaľ, na brucho a pás sa nedá ísť inak, ako úpravou stravy. Aj ja mám podobné miery, celý život bojujem so širokým pásom, ktorý mi splýva s bokmi. Cvičím veľa, ale s pásom to ani nepohne. Pred mesiacom som obmedzila príjem sacharidov, prejedací deň som si dala na nedeľu a už sa to začína pomaly rysovať.

Takže Ľubka, odporúčam ti upraviť stravovací režim nasledovne:

🌸Raňajky: rožok, ale iba celozrnný s nízkotučným syrom, alebo maslom. Müsli áno, ale nie ochutené, káva môže byť.

🌸Desiata: ovocie

🌸Obed: Môže ostať ako si napísala, ale bez záverečnej sladkosti (skús vydržať)

🌸Večera: Mäso (hydinové), ryba a zelenina

Skús úplne vynechať: zemiaky, ryžu, chlieb

Ak si hladná, počas dňa môžeš zjesť akékoľvek množstvo zeleniny (čerstvej alebo varenej). Raz za týždeň si daj ,, deň odmeny,, a dopraj si malú sladkosť (fit tyčinka, nízkotučný keksík)
Ľubi, prvé dni budú náročné a ťažké, ale všetko sa dá vydržať. Ver mi, že po 2 týždňoch uvidíš prvé zmeny.
Držím ti palce a prajem pevnú vôľu.

Alexandra Machanová

womangalérie VŠETKY