SPÄŤ
Ezoterika

Lunárny kalendár od 4. decembra 2017

Od: Jana Vančová 4.12.2017
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Chcete vedieť, čo vás čaká počas nasledujúcich dní?

V akých oblastiach môžete mať úspech a čo si bude lepšie odložiť na inokedy? Prečítajte si náš nový Lunárny kalendár od 4. decembra!

Lunárny kalendár od 16. októbra 2017

Lunárny kalendár od 4. – 6. decembra:

V pondelok je Mesiac ešte v Blížencoch a to žičí spoločenským kontaktom a komunikácii. V tento deň je vhodné vybaviť korešpondenciu, telefonáty a stretnutia, prediskutujme to, čo je treba – Mesiac je v plne.

V utorok a stredu 5. – 6. decembra je Mesiac v Rakovi – to je čas, keď sme citlivejší – mali by sme sa venovať svojej rodine a ľuďom, na ktorých nám záleží. Nebojme sa prejaviť svoje city. Nájdime si chvíľu času na posedenie pri šálke čaju, kávičky, či pri poháriku niečoho dobrého, aby sme sa so svojimi blízkymi v pokoji porozprávali a naplánovali si všetko, čo treba do Vianoc stihnúť.  Prejdite sa s deťmi, či s partnerom alebo kamarátmi po meste – možno stretnete aj Mikuláša a čerta, či anjela. Ak patríte k tým šťastným, ktorí už svojho anjela stretli, tešte sa z toho a usilujte sa prežiť spolu to najkrajšie adventné obdobie! Môže to byť také romantické… ♥ Deťom treba pripomenúť, aby si nezabudli do okna pripraviť vyleštenú čižmičku – veď ak poslúchali, určite im Mikuláš prinesie nejakú peknú nádielku. 😛 No a ak si to zariadime a dobre naplánujeme, možno si v čižmičke nájdeme niečo aj my… 😛  Mimochodom, ak máte psíka, mačičku, či nejakých iných zvieracích miláčikov, nezabudnite im tiež dať nejakú maškrtu, aby cítili vašu lásku.

Zdravie a krása:

Vonku panuje ozajstné zimné počasie, tak sa dobre obliekajte, aby ste neprechladli. V čase od 5. – 6. decembra Mesiac ovplyvňuje žalúdok, pečeň, žlčník a dolnú časť hrude a pľúc. Sme náchylnejší na ochorenia dýchacích ciest, tak si dávajme pozor a doprajme si dostatok teplých nápojov, ktoré nás dokonale prehrejú. Môže to byť dobrý bylinkový, ovocný či zelený čaj s medom a citrónom, no a ak sa chceme prehriať, tak si pripravme zázvorový čajík s medom a citrónom (pripravíme ho tak, že kúsok zázvoru ošúpeme, trochu rozmačkáme vidličkou, aby lepšie pustil šťavu a zalejeme horúcou vodou. Podľa chuti môžeme dochutiť medom a citrónom.

Larch

LarchAby ste v tento predvianočný čas stačili s dychom života a otvorili sa komunikácii a spoločenským kontaktom, môžeme si na tieto dni namiešať svoj vlastný elixír z Bachových esencií – Larch (Smrekovec opadavý) na sebaistú a otvorenú komunikáciu a Oak (Dub letný), ktorý nám prinesie v tieto dni spontánnosť a radosť aj do situácií, ktoré sa nám môžu zdať plné stereotypu. Z oboch esencií nakvapkajte 2 -3 kvapky do pohára s vodou, pomaly popíjajte a opakujte aj niekoľkokrát v priebehu dňa.Oak

Ak nás trápi suchý kašeľ, môžeme vyskúšať popíjať mlieko s Vincentkou: Prevaríme mlieko. Do hrnčeka dáme 1/3 Vincentky ktorú zahrejeme, ale nesmie prekročiť teplotu 70 stupňov. V nej rozpustíme kávovú lyžičku medu a všetko dolejeme troškou ochladeného mlieka, tiež aby malo menej ako 70 stupňov. Pijeme ešte teplé.

V prípade, že sa nám ťažko prehĺta, máme bolesť a pálenie v krku, môžeme vyskúšať Maslový čaj: Uvaríme 250 ml čierneho čaju, pridáme polievkovú lyžicu medu a polievkovú lyžicu masla. Dobre premiešame a hneď vypijeme.  Pri problémoch s trávením môžeme popíjať mätový čaj a masírovať si brucho mätovým alebo levanduľovým olejčekom alebo krémom.

Záhrada a domácnosť: 

Doma upraceme a vyvetráme šatník, sezónne jesenné veci už odložíme. Ak je pekné počasie, umyjeme podlahy, vitríny a okná. Polejeme zazimované teplomilné rastliny, ktoré sme odložili na zimu dnu a zalejeme aj izbové rastliny. V záhrade si narežeme vetvičky zlatého dažďa, čerešní, alebo iných stromov či kríkov, ktoré kvitnú skoro na jar a vložíme ich do vlažnej vody, aby nám do Vianoc rozkvitli a potešili nás svojou nežnou krásou. Nezabudnime vodu každý deň vymieňať.

womangalérie VŠETKY