SPÄŤ
Vzťahy a láska

Muž, žena a bozk

Od: Henrieta Karabova 11.4.2018
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Chlapi chápu spojenie sa pier za konečnú výhru, bozkom zvádzajú a snažia sa čosi dosiahnuť. Pre dámy je bozk úroveň toho, kde sa práve nachádzajú. Teda, či dotyčný stojí za to, a posunie sa platonický vzťah k tomu sexuálnemu, alebo ide o prvý a posledný bozk, ktorý dostal.

žena a bozk

Zopár zaujímavostí o bozku

🌸 Podľa antropológov sa bozk zrodil ako transformácia príjmu potravy z matkiných úst do úst dieťaťa a podvedomá túžba po tomto kontakte v určitej forme pokračuje v dospelosti.

🌸 V niektorých kultúrach bozk nepoznajú. Prejavom lásky a úcty u Eskimákov namiesto bozkov je obtieranie nosov.

🌸 Polynézania nepoznali bozk – blízky vzťah si vyjadrovali vzájomným vytrhávaním mihalníc či obočia.

🌸 Kto sa často bozkáva, máva menej problémov s krvným obehom.

🌸 Bozkávaniu sa dokonca venuje aj seriózna veda.

🌸 V americkom štáte Indiana platí doteraz zákon, že bozk na verejnosti je trestným činom proti mravom a previnilci môžu dostať za bozk finančnú pokutu alebo dokonca rok väzenia. Našťastie, asi aj americkí sudcovia vedia, čo je to bozkávať sa, a tak už dlhé roky tento paragraf nepoužili.

🌸 V stredoveku bolo bozkávanie cirkvou zakázané, bozkávať sa mohli len kríže, sochy svätých alebo prstene biskupov či pápežov. Inak mohli bozky dávať len matky svojim deťom, ostatné bozky boli prísne zakázané.

🌸 V rôznych krajinách majú spoločenské bozky svoje pravidlá. Vo väčšine Európy sa dávajú bozky dva, čiže na jedno aj druhé líce. Výnimku tvorí Francúzsko a Rusko, kde je bozk až trojitý, a dokonca v Belgicku sa dávajú spoločenské bozky až štyri.

🌸 Najdlhší bozk na svete trval 17 dní, 10 hodín a 30 minút. Pár potom museli previezť do nemocnice pre celkové vyčerpanie organizmu. Dvaja aktéri sa potom vraj už nikdy viac nevideli.

womangalérie VŠETKY