V čom sú muži ako malé deti?

Minule som stretla kamarátku a keď som sa jej spýtala na to, ako sa jej darí, spustila kanonádu nie práve pozitívnych slov na jej manžela. Vraj je ako malé decko. Roboty má doma toľko, ako keby vychovávala nie jedno dieťa, ale štyri naraz, že jej manžel je za tri ďalšie…

I keď sa mi nepáči podobné prirovnávanie – nakoniec kus dieťaťa je v každom z nás. Predsa len sú oblasti, či situácie, v ktorých sa naši partneri skutočne môžu podobať na malé deti.

muži ako malé deti
www.fotolia.com

Zozbierali sme niekoľko z takýchto postrehov od našich čitateliek a tu je výsledok:

V čom sú teda naši drahí muži ako malé deti?

🌸 Vopred nenávidia každú novú potravinu, každé jedlo, ktoré nepoznajú. Niektorí sú dokonca takí špecialisti, že sú verní len matkinej kuchyni a nič iné nemá u nich šancu na úspech. Našťastie, je mnoho takých, ktorí radi experimentujú a dokonca aj varia.

🌸 Ak im nevenujete dostatok pozornosti, napríklad pätnásť minút neodpoviete na správu, ktorú vám napísali ich nervozita postupne prerastá až do hystérie. Stačí, keď z nejakých dôvodov nemôžete odpisovať – šoférujete, nakupujete, máte poradu, či ste si dali popoludňajšieho šlofíka. Prípadne z dôvodu zaneprázdnenosti mobil vytiahnete až o hodinu – nájdete v ňom možno otázku za otázkou. O tom, či ste sa nahnevali, prečo nereagujete, čo vám spravil, keď ste ticho alebo čo je s vami, či sa vám nič nestalo… Jednoducho niekedy sú muži ako malé deti, nedočkaví.

🌸 Stačí veľmi málo na to, aby vám povedali, že sú chorí a zostali celý deň v posteli. Náznak nádchy, či pobolievania hrdla je podľa nich choroba a prežívajú ju často veľmi náročne. Na druhej strane, nedávny výskum ukázal, že kvôli slabšie vyvinutému imunitného systému sa skutočne môžu cítiť horšie už pri slabších prejavoch ochorenia ako my. Navyše – my musíme zvládnuť mnoho vecí aj keď sa necítime dobre a nemôžeme si dovoliť len tak ľahnúť do postele… Všakže?

Mohlo by vás zaujímať

Ako pociťujú orgazmus muži

Ako pociťujú orgazmus muži? Prežívajú ho tak ako my?

Ako pociťujú orgazmus muži? Tu sú odpovede niektorých z nich! Mužský orgazmus je do istej miery pre nás tajomstvom. Prežívajú ho tak ako my? Keby … Čítaj ďaľej

🌸 Na druhej strane, ak majú vážnejšie problémy, či zranenia, tvrdohlavo odmietajú ísť k lekárovi a problém riešiť. Ak ich tam aj po čase a mnohých debatách dotlačíme, vôbec nie je isté, či budú užívať odporúčanú liečbu. Mnoho mužov si navyše myslí, že ich telá sa vyliečia jednoducho samy a ignorujú aj preventívne prehliadky u lekárov. Veď načo by tam chodili, keď im nič nie je? A keď im je, tak tam taktiež nejdú.

🌸 Keď urobia niečo zaujímavé a pôsobivé, za všetko očakávajú pochvalu. Tak, ako žiak základnej školy od svojho učiteľa. I to je dôvod prečo veľmi radi zbierajú rôzne vyznamenania. Najradšej však majú tie od nás – či už to je za uvarený obed, upratanú miestnosť, alebo skvelý sex. Problém však je, že my môžeme neraz pochvalu, či odmenu očakávať úplne zbytočne, nech robíme čokoľvek.

🌸 Nikdy nespia celú noc. Mnohí muži majú ťažký spánok – prehadzujú sa, majú zlé sny, cítia sa zle. Samozrejme, že nás o tom chcú neodkladne informovať. Podobne ako vtedy, keď o tretej nadránom začnú byť roztúžení… Alebo večer, keď vy už máte chuť spať – oni ešte začnú vyťahovať rôzne témy, či chcú pozerať nejaký film alebo milovať sa. Vtedy nejednej žene nabehne spomienka na dieťa, keď bolo maličké – ako ho bolo veľmi ťažko uspať a ona už padala od únavy.