Ženská na vrchole

Príbeh filmu Ženská na vrchole od režisérky Lenky Kny, nakrútený podľa námetu scenáristky Hany Cielovej, sa odohráva na odľahlej vysokohorskej chate na Slovensku. Tam sa zhodou náhod ocitne hlavná hrdinka, úspešná majiteľka pražskej biokaviarne Helena v podaní Anny Polívkovej. Nadšená zástankyňa zdravého životného štýlu je slobodnou matkou osemročného syna “Kulíška”, s ktorým chce stráviť v slovenských horách pokojné Vianoce. Jej predstavy pohodovej idyly však zmení stretnutie s dvomi diametrálne odlišnými bratmi, milovníkmi adrenalínu, a ona sa tak nechtiac stane súčasťou iskrivo humorného milostného trojuholníka.

Ženská na vrchole

Bratov vo filme predstavujú Martin Dejdar ako starší Richard a Marek Nemec ako živelný mladší Mišo. Richard, uzavretý horal a inštruktor adrenalínových športov, sa sám stará o malú dcérku Zuzu, kým Mišo, záchranár horskej služby, je milovníkom zábavy a lámačom ženských sŕdc. A táto nesúrodá trojica sa zíde na snehom zapadanej vysokohorskej chate Samota, takže o zábavu ani romantiku nebude núdza.

Humornú nôtu do príbehu vnášajú aj starostliví rodičia Heleny v podaní Bolka Polívku a Jany Preissovej. Obľúbená herečka sa touto snímkou vracia po dlhých rokoch pred filmovú kameru. „Je to o rodine a hrám milujúci babičku, ktorou v reálnom živote som, a pracujem s kolegami, ktorí sú môjmu srdcu blízki,“ prezradila Jana Preissová dôvod, prečo túto rolu prijala. „Je krásne hrať Jane manžela. My sme vo filme manželia už asi päťdesiat rokov a je teda dovolené sa trochu doťahovať. To sme si užívali,“ dodal Bolek Polívka, ktorý vo filme prvýkrát hrá otca svojej skutočnej dcéry.

V novej českej zimnej komédii Ženská na vrchole, ktorá je plná humoru, lásky a krásnych zasnežených exteriérov, uvidia diváci aj Janu Krausovú, Marka Adamczyka, Danicu Jurčovú, Romana Pomajba, talentovaných detských hercov – Antonína Holoubka a Emmu Voksovou, a populárneho slovinského herca Matjaža Javšnika. Hudba k filmu je dielom renomovaného muzikanta Michala Pavlíčka, piesne naspievali Kamil Střihavka, Bára Basiková a Matěj Ruppert.

Čitateľská súťaž

Odpovedzte na súťažnú otázku a zapojte sa do súťaže. Jeden z vás vyhrá 20 eurovú poukážku na nákup v predajniach obuvi CCC.

Aby ste sa mohli zúčastniť súťaže, musíte sa registrovať na portál www.woman.sk. Po registrácii sa pomocou vašich prihlasovacích údajov prihláste na portál www.woman.sk a môžete súťažiť !!! Inak nemôžete byť zaradení do zlosovania!!!

Ženská na vrchole

www.continental-film.sk

Výherca:

Jozefína Iváková, Bratislava