Tajomstvo krásne vypracovaného brucha

Mať vypracované brucho je snom mnohých ľudí a to už ani nehovorím o perfektne formovaných „tehličkách“. V skutočnosti však chceme vyzerať skvelo v tých nových šatách, obleku, či len tak v džínsoch. Aké je teda tajomstvo krásne vypracovaného brucha? Určite sa k nemu nedopracujeme zo dňa na deň, ale určite nám pomôže odhodlanie a správny prístup k cvičeniu.

vypracovaného brucha

Tu je zopár tipov, čo by ste mohli vyskúšať

Tip 1: stiahnite brucho

Jedným z prvých a veľmi jednoduchých cvikov je sťahovanie brucha. Ide o niečo, na čo ani nepotrebujete chodiť do fitka, jednoducho tento cvik môžete pravidelne vykonávať doma alebo v práci. Sťahovanie brucha smerom k chrbtici, v stoji alebo v sede, aktivuje základné svalstvo a pomáha vám dosiahnuť aj pevnejšie držanie tela. Pri takomto cviku hneď pocítite aj uvoľnenie ramien. Skúste si naplánovať 3 okienka každý deň 10x 10-sekundové zadržanie stiahnutého brucha. Ale pozor, popritom treba myslieť aj na dýchanie, neodporúča sa zadržiavať dych.

Tip 2: hydratácia

Pokiaľ chcete dosiahnuť vypracované brucho, nezabúdajte na pitný režim počas celého dňa. Aj zlý pitný režim sa môže prejaviť na našom tele, napríklad nafúknutým bruchom. Preto treba piť pravidelne, odporúčaná denná dávka je 8-10 pohárov vody resp. tekutín.

Tip 3: doska a jej obmeny

Tradičná „doska“ je jedným z najlepších cvikov na brucho a zároveň posilňuje aj správne držanie tela. Na brucho samozrejme existujú aj samostatné cviky, ktoré sa sústredia najmä na brušné svalstvo. Pri doske a rôznych obmenách tohto cviku cvičíte s vlastnou váhou a zapájate naraz rôzne skupiny svalov. A nenechajte sa oklamať jednoduchosťou tohto cviku, pretože ak si to raz vyskúšate, zistíte, že je to náročná, ale skvelá záťaž pre vaše telo.

Čo je to vlastne tá doska?

Doska a rôzne obmeny tohto cviku sú založené na držaní, zdvíhaní a opore tela, pričom cvičíte s vlastnou váhou. Východzia pozícia pre základnú dosku je na vystretých rukách, ruky sa nachádzajú pod ramenami. Telo je rovné a vystreté, nohy podopierate na špičkách. Hlava je zarovno s telom, pozeráte do podložky, krk máte v neutrálnej polohe. Dosku je vhodné niekoľkokrát opakovať, spevnené telo držíte v základnej polohe najmenej 10 sekúnd. Keď sa dostanete do rutiny, tento interval môžete neskôr predĺžiť na 30 sekúnd. Pokročilou obmenou tohto cviku je doska na predlaktiach, kedy ešte viac posilňujete celé telo spolu s bruchom.    

Nech už sa pustíte do cvičenia z akýchkoľvek dôvodov, vždy by ste mali dbať na to, aby ste si stanovili reálne ciele. Cítiť sa sebavedomo svedčí každému! Dosiahnuť krásne ploché brucho si vyžaduje čas, trpezlivosť a dobre nastavený cieľ, pričom treba myslieť aj na zdravé a vyvážené jedlo a tiež správny fitnes plán.

Samantha Clayton

Čitateľská súťaž !!!

Odpovedzte na súťažnú otázku a troch z vás vyžrebujeme a odmeníme balíčkom kozmetiky Rexona.

Aby ste sa mohli zúčastniť súťaže, musíte sa registrovať na portál www.woman.sk. Po registrácii sa pomocou vašich prihlasovacích údajov prihláste na portál www.woman.sk a môžete súťažiť !!! Inak nemôžete byť zaradení do zlosovania!!!

Zaručene svieže ráno

Potrebujete sa zrána správne naladiť a prebudiť telo aj myseľ? V tom prípade neprehliadnite doslova čerstvú novinku od Rexony, lídra na trhu antiperspirantov. Rexona predstavuje unikátne sprchové gély, ktoré vás naštartujú do akokoľvek náročného dňa. Stačí si dopriať osviežujúcu sprchu, ktorá vám rozprúdi krv v žilách a nabije vás energiou na zvládnutie každej výzvy. 

 

Ak hľadáte recept na to, ako si ťažké rána spríjemniť, vyskúšajte horúcu novinku v podobe nových sprchových gélov od značky Rexona. Vybrať si môžete hneď z niekoľkých variantov, ktoré vašu pokožku zanechajú sviežu a krásne prevoňanú. Ak radi zdieľate veci se svojím partnerom, zaobstarajte si unisex sprchový gél Active+, ktorého parfumácia je vhodná ako pre ženy, tak aj pre mužov.

Výhercovia:

1. Soňa Tchirová, Bratislava

2. Zuzana Fabová, Revúca

3. Maroš Slúka, Zvolen