SPÄŤ
Domáci lekár

Bolia vás uši? Toto pomôže!

Od: Jana Vančová 16.5.2018
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Ak aj vy patríte k tým, ktorých občas pobolievajú uši?

Alebo vám v ušiach zalieha, hučí v nich, alebo vás trápi zápal v ušiach? Skúste nasledujúce bylinkové rady – možno pomôžu ešte skôr, ako stihnete vyhľadať lekára!

Bolia vás uši

Máte prievan? Nafúkalo vám do ucha?

V tom prípade by ste mali vyskúšať liečivý účinok skoroceľovej tinktúry. Je to jednoduché: Vatový tampónik alebo vatovú tyčinku do uší zľahka namočíme do skoroceľovej tinktúry a zľahka, pomaličky vtierame do ucha. Toto opakujeme viackrát denne. Pomáha aj pri hučaní v ušiach. Keď bolesť uší prerastie do zápalu…  V tom prípade použite tinktúru z nechtíka , ktorou navlhčíte vatový tampónik alebo tyčinku a takto opatrne vytierajte ucho viackrát denne. 

Rumančekový parný kúpeľ pre boľavé ušká

Ucho, alebo uši,  ktoré vás bolia, držte nad naparovacím kúpeľom z rumančeka, približne po dobu asi 10 až 15 minút. Potom ho dobre osušte a udržujte v teple. 

Zaľahlo vám v ušiach?

Podržte si prstami nos a pritom fúknite, aby sa vám uvoľnila Eustachova trubica. Potom si nos prepláchnite slanou vodou, alebo použite kvapky s morskou vodou. Počas dňa vdychujte mentol, alebo si do vonnej lampy dajte trochu eukalyptovej silice. Proti bolesti v ušiach, aj pri zápale stredného ucha mimoriadne dobre pomáha aj šťava zo skalnej ruže, ktorú treba trochu nahriať a vtierať do boľavého ucha.

womangalérie VŠETKY