Kúzelné rady na liečivé mastičky

Často sú to drobnosti, ktoré nám pomôžu vyriešiť nejaký problém, spríjemniť si deň, vyliečiť nejakú boliestku, zlepšiť náladu, či medziľudské vzťahy a ešte mnoho iných vecí. Niekedy je to logické, ale inokedy logické zdôvodnenie vlastne ani nejestvuje, ale rada pomôže. Skúste nasledujúce kúzelné rady dobrej čarodejky – tentoraz recepty na zázračné mastičky a malé afrodiziakum…
 
liečivé mastičky

Domáci harmančekový krém

Tento krém veľmi príjemne vonia, dobre sa vstrebáva, má antibakteriálne účinky a veľmi dobre vplýva na atopický ekzém, vyrážky, aj alergie. Namiesto harmančeka možno použiť aj iné bylinky (napríklad levanduľu, materinu dúšku, či nechtík).

liečivé mastičky

Suroviny: 

150 g kokosového tuku, 1 polievková lyžica sušeného harmančeka.

Postup:

V hrnci s dvojitým dnom (hrniec na varenie mlieka) rozohrejeme kokosový tuk a pridáme doň bylinky.  Samozrejme, do otvoru v hrnci nezabudnime naliať dostatočné množstvo vody, aby sa nám tuk s bylinkami nepripálil. Bylinky musia byť v tuku úplne ponorené – tuk s bylinkami privedieme do varu, potom stiahneme teplotu na minimum a necháme bylinky v kokosovom tuku niekoľko hodín vylúhovať. Nesmieme zabudnúť po celý čas dolievať vodu do dvojitého hrnca, aby sa nám zmes nepripálila. Potom hrniec odložíme zo sporáka a necháme bylinky vylúhovať v chladnúcom tuku. Na druhý deň znovu uvedieme tuk aj s bylinkami do varu, znovu stíšime na minimum, necháme ešte chvíľu povariť, potom odstavíme z ohňa, scedíme a ešte predtým než krém stuhne, prelejeme do téglikov alebo pohárikov. Krém uchovávame v chladničke, pretože pri natieraní sa veľmi rýchlo topí.

Telové regeneračné mlieko z včelieho vosku

Blahodárne pôsobí na pokožku celého tela, pozitívne pôsobí na krvný obeh, zvláčňuje suchú pokožku a má posilňujúce účinky. 

liečivé mastičky

Suroviny:

250 g včelieho vosku, 200 ml olivového oleja, 100 ml destilovanej vody, 20 kvapiek rozmarínového oleja.

Postup:

V hrnci, ktorý má dvojité dno (na varenie mlieka), rozpustíme včelí vosk v oleji a túto zmes necháme vychladnúť. Medzitým v destilovanej vode rozmiešame rozmarínový olej a nakoniec túto emulziu metličkou zašľaháme do hrnca. Nakoniec túto zmes ešte vyšľaháme mixérom alebo tyčovým mixérom na jemný krém a naplníme do pohárikov alebo téglikov. Uchovávame v chladničke.

Tip:

Ak chceme, aby telové mlieko bolo napríklad upokojujúce, použite namiesto rozmarínového oleja levanduľový olejček, ak má byť osviežujúce, použite pomarančový, mandarínkový alebo citrónový olejček.

Masť na boľavé kĺby z kajenského korenia

Táto masť má prehrievací účinok a lieči bolesť. Príprava je veľmi jednoduchá.

liečivé mastičky

Suroviny:

150 ml olivového oleja, 20 g včelieho vosku, 3 lyžičky čerstvého kajenského korenia.

Postup:

Kajenské korenie nasypeme do olivového oleja a túto zmes zahrievame v hrnci s dvojitým dnom . Potom nechajme túto zmes odstáť a keď vychladne, celý postup zopakujeme ešte trikrát. Nechajte vylúhovať cez noc. Na druhý deň rozpustite včelí vosk a prilejte ho do oleja s kajenským korením. Nakoniec všetko ešte dôkladne vyšľahajte v mixéri a naplňte do pohárikov alebo téglikov. Uchovávajte v chladničke.

liečivé mastičkyŠkoricové afrodiziakum

Ak chcete stráviť noc plnú vášne, skúste si do svojho telového mlieka nakvapkať pár kvapiek škoricového oleja. Po kúpeli si pokožku tela týmto mliekom natrite a uvidíte, ako bude váš partner reagovať. Škoricový olej totiž okamžite zvyšuje prekrvenie pokožky a tá je potom oveľa citlivejšia na dotyk. Okrem toho, takéto príjemne voňavé telové mliečko pomáha aj proti celulitíde.