Najlacnejší liek je smiech

Možno vám dnes nie je práve do smiechu. Napriek tomu sa premôžte a usmejte sa, veď s úsmevom na tvári  ide všetko lepšie. Neveríte?

liek je smiech

Smiech proti stresu

Ako je možné zvládnuť  ťažké stresové situácie? Ľudia so zmyslom pre humor dokážu zvládať záťažové situácie v živote ľahšie, pretože sa na ne pozerajú z optimistického uhla.  Psychológovia považujú humor za spôsob, ako sa vyrovnávať s každodennými problémami. Pomáha vytvárať a udržiavať si dobrú duševnú pohodu. Tým, že znižuje hladinu stresového hormónu znižuje aj stres.

Smiech pre úspech

Usmievať sa vieme od malička. Už dvojtýždňové dieťa sa dokáže usmievať. Dobre naladení ľudia sú výkonnejší v práci, kreatívnejší a aj komunikatívnejší. Veselí  ľudia nachádzajú ľahšie riešenia problémov. Smiech zároveň zlepšuje pamäť, pretože smiechom sa prepájajú určité  nervové centrá.

Smiech pre lásku

Smiech v kolektíve upevňuje sociálne putá medzi ľuďmi. Utužuje nielen priateľstvo, ale aj manželstvo. Je odrazom priaznivejšieho pohľadu na svet, usmiaty sa cítime lepšie. A keď sa dobre cítime, sme viac otvorení aj novým láskam.

Smiech pre krásu

S úsmevom na tvári budete vyzerať mladšie a zároveň príťažlivejšie. Úsmev je teda skvelou taktikou, ktorá vám iste zaručí viac pozvaní na rande než zamračená tvár. Navyše, vďaka smiechu z vás bude sršať pozitívna energia a budete sa cítiť sebavedomejšie.

Smiech pre radosť zo života

V západnej Európe sa v  90. rokoch  začala rozširovať idea zakladania tzv. klubov smiechu podľa indického vzoru. Organizovali sa semináre smiechu, kongresy, dokonca sa začal sláviť Svetový deň smiechu. Tí, čo sa vedome smejú, udržiavajú svoj organizmus v stave veselosti a lepšie dokážu vtip a zábavu zaradiť do každodenného života.

Smiech pre zdravie

Smiech dokonca  posilňuje imunitu. Pri dobrej nálade vzrastá počet buniek, ktoré ničia infekcie. Zároveň čistí pľúca, keďže pri smiechu „vyrážate“ vzduch až stokilometrovou rýchlosťou. Tiež uvoľňuje svalstvo a to pôsobí na spevnenie chrbtice. Ďalším pozitívnym účinkom je posilnenie srdca.  Už po piatich minútach smiechu sa zrýchli tep na 130 úderov za minútu, ako keby ste 10 minút veslovali.

Čitateľská súťaž !!!

Odpovedzte na súťažnú otázku a piatich z vás vyžrebujeme a odmeníme balíčkom kozmetiky od spoločnosti dm drogerie markt.

Aby ste sa mohli zúčastniť súťaže, musíte sa registrovať na portál www.woman.sk. Po registrácii sa pomocou vašich prihlasovacích údajov prihláste na portál www.woman.sk a môžete súťažiť !!! Inak nemôžete byť zaradení do zlosovania!!!
 

Novinky v dm drogerie markt  – Február 2018

Balea tekuté mydlo, 300 ml

Vzácne mydlo s upokojujúcou vôňou jablkových kvetov a mäty jemne a šetrne čistí ruky a dodá im príjemný pocit.

2,99 €

 

Balea krém na ruky s vôňou granátových jabĺk, 75 ml

Krém na ruky s výťažkom z arganového oleja poskytne pokožke rúk jemnosť, pružnosť a potrebnú hydratáciu.

1,49 €

 

alverde Naturschön čistiace mlieko, 100 ml

Čistiace mlieko je vhodné pre všetky typy pleti. Jeho prirodzené zloženie zabezpečuje jemné čistenie tváre. Pokožke dodá potrebnú vlhkosť a spomaľuje starnutie.

4,19 €

 

réell’e sprej na odrastené vlasy, 75 ml

Určený pre svetlé a stredne hnedé vlasy.

4,19 €

 

réell’e farba na vlasy Intensive Color Creme

Okúzľujúca farba v odtieni svetlej blond rafinovane podčiarkne osobnosť človeka. Dlhotrvajúca farba dokonale prekryje i šedivé vlasy. Ošetrujúca kúra dodá vlasom žiarivý lesk, vlasy budú na dotyk jemné.

2,19

 

 

 

Výhercovia:

1. Silvia Bothová, Dunajská Streda

2. Naďa Damjanová, Rimavská Sobota

3. Milena Dubovská, Nové Mesto nad Váhom

4. Milada Zátopková, Bratislava

5. Jozefína Krivosudská, Považská Bystrica