Zlepšite si pamäť prírodnou cestou

pamäťVoľakedy bola zlá pamäť doménou najmä seniorov. Dnes nie sú výnimkou ani študenti, ktorí trpia nielen zlou pamäťou, ale aj problémami s koncentráciou. Úprimne si však povedzme, že s koncentráciou má probémy asi každý z nás. Ale ako si udržať duševnú sviežosť a zlepšiť pamäť?

„Ideálne je pravidelné precvičovanie pamäti. Čo sa nepoužíva, aforuje,“ hovorí MuDr. Irena Peprná a pokračuje: „Ten, kto si chce zachovať dobrú pamäť by sa mal vyvarovať zneužívaniu psychoaktívnych návykových látok, alkoholu, nemal by podceňovať prevenciu aterosklerózy, na mieste je pravidelná fyzická aktivita, dostatok spánku a odpočinku“.

pamäťPrírodná pomoc
Pamäť môžete podporiť aj prírodnými prípravkami a doplnkami stravy na podporu pamäti či prekrvenia mozgu. Odporučiť môžeme aj výťažky z gingko biloby, omega 3 a 6 mastných kyselín (vlašské orechy, ryby či morské plody), pšeničné klíčky, celozrnné obilniny, vitamín B a dostatok ovocia a zeleniny.

pamäťVýchodná inšpirácia
Novinkou v západnej medicíne je himalájska bylina brahmi, ktorá je typická pre ajurvédu. Brahmi je nápomocná při zlepšovaní pamäte a koncentrácie a cibrí schopnosť učenia sa a jasného a rýchleho uvažovania. Z hľadiska ajurvédy pôsobí brahmi jako výživa mozgových buniek a vynikajúci antioxidant. Podporuje a zlepšuje všetky mentálne funkcie, vrátane schopnosti chápať, pamätať si a spätne si vybaviť zapamätané informácie. Zvyšuje tak schopnosť efektívneho využitia mentálneho potenciálu a chráni mozog pred nepriaznivými príznakmi starnutia. Túto bylinku nemusíte sušiť ani ju nijak zložito pripravovať – zoženiete ju aj vo forme ajurvédskej kávy s himilájskou bylinkou brahmi.

Sústredenie z Brazílie
Brazílska guarana je odporúčaná pri únave a vyčerpaní, pretože kofeín je v guarane viazaný na triesloviny a ďalšie látky, takže jej účinky na ľudský organizmus sú priaznivejšie ako pri kofeíne v káve. Je vhodná pre zlepšenie koncentrácie a nálady. Zo zdravotného hľadiska pomáha guarana spaľovať tuky, detoxikuje telo a bráni usadzovaniu cholesterolu. Originálna brazílska guarana v parktických tabletách s obsahom guarany až 71,5% je ideálna pre tých, ktorí potrebujú dodať energiu na celý deň a byť v pohode.

pamäť