Domáci bublinkový kúpeľ: Ako si ho vyrobíte doma?

Vaňa plná bubliniek je dokonalým relaxom na záver dlhého dňa. Uvoľníme sa, vypneme, zbavíme sa stresu. Prípravky do kúpeľa z obchodov však často obsahujú prísady, ktoré nie sú ideálne pre ľudí s citlivou pokožkou a  agresívne chemikálie. Našťastie relaxačný kúpeľ si môžeme pripraviť aj doma z jednoduchých ingrediencií. Ako na to?

Všetky domáce recepty na bublinkový kúpeľ obsahujú tri základné zložky: vodu, mydlo, glycerín alebo kokosový olej. Na jeden kúpeľ budeme potrebovať:

  • 1/4 šálky teplej destilovanej vody
  • 1/2 šálky tekutého mydla
  • 1/4 šálky glycerínu alebo kokosového oleja

Tieto základné ingrediencie stačí jednoducho zmiešať a pridať do vody s teplou, ale nie horúcou vodou.

Glycerín je mydlová prísada, ktorú je niekedy ťažké zohnať, ale je dôležitý, pretože funguje ako účinné zvlhčujúce činidlo. Kokosový olej je jeho dobrou náhradou.

Prírodný relaxačný kúpeľ pre citlivú pokožku

Prípravky určené do kúpeľa z obchodov často obsahujú nátriumlaureth sulfát, zložku, ktorá je známa tým, že dráždi citlivú pokožku. Pri príprave vlastného kúpeľa sa tejto zložke vyhýbajme. Vyberme si tekuté mydlo, ktoré je určené pre citlivú pokožku. V ideálnom prípade je najlepšie použiť tekuté mydlo, ktoré sme už používali, bez akýchkoľvek reakcií.

Skvelou voľbou je kastílske mydlo. Je vyrobené z konopného, olivového a jojobového oleja, je biologicky odbúrateľné, netoxický a vegánsky.

Tekuté mydlo môžete nahradiť telovým šampónom alebo sprchovým gélom – i tieto produkty znižujú povrchové napätie vody, čo umožňuje tvorbu bublín.

Vytvorme si vlastné vône

Viete, čo je najlepšie na príprave vlastného bublinkového kúpeľa? Že si ho môžeme prispôsobiť presne na mieru svojmu vkusu. Keď máme pôvodný recept pripravený, môžeme doňho pridať celý rad ďalších prísad. Veľmi obľúbenou doplnkovou ingredienciou sú jemné esenciálne oleje. Vyberajme iba tie, ktoré sú bezpečné pri kontakte s pokožkou, napríklad levanduľový alebo harmančekový.

Aj keď domáci bublinkový kúpeľ neobsahuje chemikálie ako kupované, predsa len každú zložku otestujme na malom kúsku našej pokožky – kvôli prípadnej alergickej reakcii. Ak máme mimoriadne citlivú pokožku, trpíme ekzémami, psoriázou alebo inými ochoreniami, ktoré majú vplyv na kvalitu pokožky, používajme výhrade prípravky odporučené lekárom.

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach